РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813081<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов А. Д. 
Вплив промислових очищувальних рідин на анодно-окисне захисно-декоративне покриття, отримане у розчині хромового ангідриду / А. Д. Попов, А. І. Долматов, В. Ф. Сорокін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - N 4 (спец. вип., ч. 1). - С. 117-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено анодно-окисне покриття алюмінієвих деталей корпусного типу агрегатів авіаційних двигунів і агрегатів літальних апаратів під впливом очищувальних рідин різної природи та хімічного складу. Мета роботи - експериментальна перевірка впливу різних очищувальних рідин, за різних умов роботи та на різному устаткуванні стійкості анодно-окисного захисного покриття. Виконано ряд експериментів на миючих машинах трьох типів: миюча машина для струменевої мийки та мийки зануренням, котра працює на всіх видах водорозчинних миючих засобів, миюча машина очищення у вакуумному середовищі або середовищі зниженого тиску, використовує як миючу рідину модифіковані спирти чи вуглеводні розчинники та спеціалізований стенд з очищення деталей авіаційним гасом, авіаційним паливом ТС-1 або jetA-1. Охоплено режим и промивання на всьому діапазоні роботи даного обладнання. Визначено умови роботи двигунів та агрегатів і необхідність використання анодно-окисного покриття деталей. Розглянуто основні види рідин для промивання деталей. Для кожного з експериментів визначено спеціальну технологію виконання даних досліджень, як технологічні параметри, параметри які можуть змінюватися та впливати на стійкість покриття; встановлювалися наступні температура, концентрація миючої рідини, час роботи, робочий тиск у системі подачі миючої рідини. Зміна кожного з вказаних параметрів проводилася з фіксацією інших технологічних параметрів для визначення безпосередніх показників впливу кожного з параметрів та встановлення зростання їх впливу на анодно-окисне покриття. Визначено умови за яких настає руйнування покриття та процент його пошкодження від загальної поверхні деталі, у цьому випадку також визначалася якість очищення деталі по гранулометричному складу та за візуальним методом. Визначено, що найбільшим негативним впливом на анодно окисне покриття у розчині хромового ангідриду є кислотні та лужні водорозчинні миючі рідини, пори те вони мають найкращу якість очищення від забруднень, для них визначено діапазон показників за яких не псується покриття.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-060.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського