РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андрєєв В. І. 
Система вібромоніторингу ДВЗ маломірних суден на базі Arduino / В. І. Андрєєв, О. І. Случак, О. Ф. Прищепов, О. В. Щесюк, С. Я. Яценко // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - N 4 (спец. вип., ч. 1). - С. 150-157. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проблема поточного моніторингу стану двигуна внутрішнього згоряння є особливо актуальною для водного транспорту. Зазвичай у комплексних системах моніторингу стану циліндро-поршневої групи (ЦПГ) вантажних суден використовують ряд індикаторних показників, таких як: температура, тиск, вібрація. Для маломірних суден така складна система з інтегрованими датчиками є надлишковою. Мета дослідження - розробка системи вібромоніторингу стану ДВЗ маломірних суден (ММС) на базі відкритої апаратної платформи Arduino Uno з передачею даних до хмарного сховища. Розроблено схему підключення та програмне забезпечення для системи вібромонівторингу ДВЗ ММС. Теоретичний базис розробленої системи заснований на методиці FFT-аналізу на базі швидкого перетворення Фур'є. Розроблена конструкція базується на мікросхемі Arduino Uno. Передача даних відбувається за допомогою Wi-Fi модуля ESP8266 для виведення в реальному часі та зберіганні в Google-таблиці. Вибір такої системи обумовлено як потребою в існуванні системи поточного відображення індикаторних параметрів із встановленням характеру неполадок та сигналізації критичних режимів роботи, так і потребою в накопиченні наукових даних для досліджень режиму експлуатації двигуна, що стане корисним для науковців і проектувальників ДВЗ ММС. Установлено, що використання модульної системи Arduino надасть можливість у широких межах варіювати властивості системи вібромоніторингу за допомогою використання датчиків різних типів (KY-038 і LM393). Удосконалено метод передачі даних системи вібромоніторингу на програмному рівні, шляхом застосування програмних блоків із трьох open-source проектів на базі Arduino. Розроблена схема може бути розвинена для використання на автотранспорті, а також моніторингу двигунів інших типів. Це може стати базою для накопичення даних, що надасть змогу більш точно діагностувати відхилення в роботі ДВЗ ММС на основі спільної статистики, а не виключно даних від одного двигуна, як в подібних системах для вантажних суден.


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.5-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського