РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813091<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Морозова І. В. 
Удосконалення процесу сумішоутворення в камерах згоряння теплових двигунів / І. В. Морозова, Ю. М. Терещенко // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - N 4 (спец. вип., ч. 2). - С. 29-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Удосконалення сумішоутворення та горіння різних видів палив у камері згоряння є одним із шляхів розвитку сучасних двигунів. Вимоги до надійності, довговічності, тактико-технічним характеристикам і не менш важливо, до екологічності ставлять нові проблеми в цій галузі науки та техніки. Зазначене значною мірою визначається ступенем досконалості окремих процесів у робочому циклі двигунів. Підвищення потужності відповідно до вимог зростання енергонасиченості та продуктивності транспортних машин лімітується ресурсом і надійністю роботи двигуна в зв'язку зі збільшенням теплового та механічного навантаження основних деталей. Розширення сфери застосування обмежується підвищеними викидами шкідливих речовин із відпрацьованими газами, рівнями гучності та вібрації працюючого двигуна. Споживання в зростаючих кількостях рідкого палива вимагає подальшого підвищення паливної економічності. Основним процесом робочого циклу поршневого двигуна є процес згоряння палива. Від його якості залежать паливна економічність, потужність, моторесурс та екологічні показники. Тому вдосконаленню цього процесу приділяється найбільша увага. Розвиток сучасних двигунів полягає у вивченні та вдосконаленні робочого процесу на рідкому та газоподібному компонентах палива. На підставі сказаного та відповідно до актуальності даної проблеми, вивчено спосіб електромагнітного впливу на паливо. Результати експериментальних досліджень, показали ефективність застосування електрофізичного впливу на вуглеводневе паливо щодо покращання параметрів і характеристик теплових двигунів. Встановлено, що електрофізичний вплив на вуглеводневе паливо підвищує повноту згоряння палива на 4 - 6 % і знижує відкладення нагару в камері згоряння газотурбінного двигуна на 20 - 25 %. Поліпшення процесів згоряння палива в попередніх фазах призводить до скорочення фази догорання, що тягне за собою зменшення температури відпрацьованих газів, зниження концентрації оксиду вуглецю на 0,64 - 0,7 %, концентрації вуглеводнів на 25 - 35 % і концентрацію оксиду азоту на 12 - 16 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського