РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатенко М. О. 
Виготовлення авіаційних деталей з жароміцних нікелевих сплавів методом адитивного плазмового наплавлення / М. О. Гнатенко, С. Л. Чигілейчик, С. С. Сахно // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - № 5. - С. 48-52. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виконано отримання авіаційної деталі кільцевого типу з жароміцного конструкційного сплаву ЕІ 868 (ХН60ВТ) методом адитивного багатошарового плазмового наплавлення проволокою. Традиційною технологією отримання даного типу кільцевих заготовок є штампування прутків, котрі далі доводяться до кінцевої форми деталі шляхом подальшої механічної обробки. Недоліком традиційної технології є значні витрати металу, який у процесі механічної обробки пресованого прутка, фактично перетворюється в стружку і не використовується повторно, що призводить до підвищення вартості готового виробу. Застосування адитивних технологій надають можливість значно скоротити витрати матеріалу при отриманні кільцевих заготовок за рахунок виготовлення заготовки з конфігурацією максимально наближеною до геометрії деталі. Адитивне наплавлення проведено на роботизованому комплексі, який складається з плазмового джерела живлення SBI PMI-350 AC/DC TL і робота FANUC M-710iC на жорстко закріплену підкладку зі сталі 20. Для визначення можливості отримання авіаційних деталей методом пошарового плазмового наплавлення проведено дослідження наплавленого матеріалу. Проведено дослідження структури вирощеної деталі; встановлено, що мікроструктура відповідає нормальному стану сплаву ЕІ868 (ХН60ВТ) у мікроструктурі лінії сплавляння не є видимими, структура є однорідною зі взаємним проростанням зерен між шарами. В ході визначення технологічних властивостей деталі, встановлено, що значення механічних властивостей сплаву деталі отриманої методом адитивного вирощування знаходяться на рівні литих заготовок і поковок і за T = 900 <^>oC становлять: <$E sigma>в = 35 +- 5 кгс/мм<^>2, <$E sigma sub 0,2~=~49~symbol С~5> кгс/мм<^>2, <$E psi~=~62 symbol С~5> %. Після механічної обробки вирощеної заготовки проведено капілярний метод контролю та радіаційний контроль вирощеної деталі - тріщин та інших видів критичних металургійних дефектів не виявлено. Практична значущість впровадження даного методу полягає у значному скороченні витрат матеріалу при отриманні деталі, та забезпеченні економічної ефективності, яка складає близько 159 тис. гривень.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського