РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко Б. В. 
Використання візуальних метрик для аналізу стиснення з втратами зашумлених зображень / Б. В. Коваленко, В. В. Лукін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - № 6. - С. 83-91. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано стиснення зображення з втратами за допомогою BPG кодера з використанням візуальних метрик як критерію якості. Мета роботи - підтвердження наявності робочої точки для зображень різної складності для візуальних метрик якості; провести аналіз для набору зображень різної складності, де зображення спотворені адитивним білим гаусівським шумом із різними значеннями дисперсії, побудувати та проаналізувати залежності для візуальних метрик якості зображень; надати рекомендації щодо вибору параметрів для стиснення в околі робочої точки. Використано методи математичної статистики; методи цифрового оброблення зображень. Побудовано залежності метрик візуальної якості для зображень різного ступеня складності, ураженими шумом із дисперсією, що дорівнює 64, 100 і 196. Із побудованих залежностей видно, що робоча точка присутня для зображень середньої та низької складності як для метрики PSNR-HVS-M, так і MS-SSIM. Наведено рекомендації щодо вибору параметра для стиснення на основі отриманих залежностей. Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному: для нового методу стиснення з використанням Better Portable Graphics (BPG) доведено існування робочої точки для метрик візуальної якості, раніше такі дослідження проводились лише для метрики PSNR. До тестових зображень був штучно доданий адитивний гаусів шум, після чого вони були стиснені з використанням методів, реалізованих у BPG кодері. Зображення були стиснені з різними значеннями параметра Q, що надало можливість отримати оцінки якості стиснених зображень за різних значень коефіцієнта стиснення. Отримані дані надали можливість візуалізувати залежності метрики візуальної якості зображення від параметра Q. Виходячи з отриманих залежностей можна стверджувати, що робоча точка присутня як для метрики PSNR-HVS-M, так і для MS-SSIM для зображень середньої та малої складності, варто також відзначити що особливо чітко робоча точка помітна за великих значень дисперсії шуму. Як рекомендації наведено формулу для розрахунку значення параметра контролю стиснення (для випадку з кодером BPG це параметр Q) для зображень, спотворених шумом із дисперсією, що змінюється в досить широких межах, у припущенні, що дисперсія шуму апріорно відома чи оцінена з високою точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського