РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813143<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руднянин О. І. 
Європейська традиція жанру сімейного роману-хроніки в українській прозі: специфіка романного мислення / О. І. Руднянин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 17. - С. 237-248. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено традицію жанру сімейного роману-хроніки в українській літературі, що розвинувся в творчості Г. Квітки-Основ'яненка, А. Свидницького, У. Самчука, О. Стороженка, І. Вільде, Ю. Косача, а також простежено розвиток цього виду роману в світовій літературі. Вивчено теоретичні аспекти цього жанру, наголошено на специфіці історизму та особливостях лінійної побудови сюжету. Особлива романна форма - сімейний роман привертає виняткову увагу дослідників і має уже помітну традицію як в українській, так і світовій літературі. У літературознавстві на позначення сімейного роману-хроніки зустрічаються жанрові визначення "сімейний роман", "родинний роман", "родинна хроніка", "епопея", "сімейна епопея", "роман поколінь", однак найбільш точно жанрові особливості такої романної форми відображає термін "сімейний роман-хроніка". Центральною темою цього виду роману є занепад роду, крім того автори творів подібного типу постійно роблять спроби трансформації жанру в більш сучасні форми за допомогою використання міфологічних парадигм, психологізму та фрагментації, зберігаючи при цьому давні традиції романної оповіді. Константними ознаками жанру вважаємо тему роду в усіх його можливих проєкція: становлення, об'єднання та розпаду. Специфікою хронотопу такого типу романів виступає рух, зміна поколінь у контексті певної історичної епохи, тобто історичну добу зображено крізь призму життя конкретної особистості. Характерними особливостями цієї романної форми вважаємо поєднання історії життя окремої людини з життям та історією всього суспільства. Специфіка романного мислення в жанрі сімейного роману-хроніки полягає у формуванні зображення закономірностей суспільно-історичних змін, що проявляються у становленні героя, особливостях його соціального життя та психології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-334 + Ш5(4УКР)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського