РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813161<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Салій О. О. 
Сучасні шляхи доставки доксицикліну та перспективи застосування у фармації / О. О. Салій, Є. В. Саченко, Т. А. Пальчевська, В. В. Страшний // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 4. - С. 50-61. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

На сьогодні глобальне зростання резистентності збудників до широко застосованих антибіотиків вимагає повернення до практики використання деяких класичних препаратів зі збереженою активністю, пошук нових шляхів і напрямів доставки антибіотиків до місць розташування мікроорганізмів, що спричиняють захворювання, та застосування антимікробних препаратів, які ще не мають поширеної резистентності. Доксициклін належить до антимікробних препаратів, які ще не мають поширеної резистентності. Сьогодні описано численні дослідження доксицикліну у напрямах як розширення терапевтичної дії, зокрема за захворювань, пов'язаних із COVID-19, так і пошуку нових шляхів доставки, націлених на обмеження системних побічних ефектів, пов'язаних з високою дозою препарату, та уникнення антибіотикорезистентності. Мета роботи - виконати аналіз сучасних шляхів доставки доксицикліну, визначити перспективи застосування у фармації, узагальнити та систематизувати дані щодо його функціонального призначення у разі розроблення лікарських засобів із заданими фармакотехнологічними параметрами. Встановлено, що на українському фармацевтичному ринку асортимент лікарських засобів на основі доксицикліну хіклату представлено лише твердими пероральними лікарськими формами - таблетками та капсулами негайного вивільнення, але на світовому фармацевтичному ринку додатково представлено лікарські форми, що забезпечують парентеральний шлях доставки доксицикліну та оральні форми - порошки для оральної суспензії, сиропи, таблетки дисперговані, лікарські форми з відстроченим вивільненням - таблетки, капсули та гранули, що є підгрунтям для створення вітчизняних лікарських засобів на основі доксицикліну. Розроблення нових лікарських форм із модифікованим доксицикліну хіклатом, таких як імпланти, аерозолі, ліофілізат для розчину для ін'єкцій, створення новітніх технологій виготовлення, підбір допоміжних речовин та систем доставки надають змогу підвищити ефективність фармакологічної дії антибіотика шляхом зменшення дози і частоти приймання, програмування пролонгованого або контрольованого вивільнення, та розширення спектра терапевтичної дії. Доксициклін перспективний у фармацевтичній практиці для лікування COVID-19, як за рахунок його здатності інгібувати матриксні металопротеїнази, так і противірусної дії, особливо дії проти Mycoplasma pneumoniae, яка є вторинною бактеріальою причиною пневмонії під час пандемії COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського