РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813176<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опанасенко М. С. 
Досвід застосування первинної торакопластики в лікуванні резистентного туберкульозу легень / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, Б. М. Конік, С. М. Шалагай, О. Д. Шестакова, М. І. Калениченко, А. М. Степанюк, В. І. Лисенко, Л. І. Леванда, С. М. Білоконь // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - представити власні результати застосування екстраплевральної торакопластики (ТП) для лікування резистентного туберкульозу легень. Проведено ретроспективний аналіз результатів застосування екстраплевральної торакопластики (ЕПТП) у хворих на мультирезистентний туберкульоз легень і туберкульоз з широкою медикаментозною стійкістю, прооперованих у клініці Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України в період з 01.01.2004 до 01.07.2022 р. Пацієнтів було розподілено на дві клінічні групи: основну - 28 хворих, яким виконали модифіковану методику ЕПТП, та контрольну - 13 хворих, яким виконали ЕПТП за традиційною методикою за Л. К. Богушем. Кожну групу при оцінці результатів оперативного лікування було розподілено на підгрупи за профілем резистентності мікобактерії туберкульозу: А - хворі на мультирезистентний туберкульоз легень, Б - хворі на туберкульоз з широкою медикаментозною стійкістю. Серед пацієнтів в обох групах переважали чоловіки. Віковий діапазон хворих - від 21 до 44 років. За середнім віком групи статистично значущо не відрізнялися. Оперативне лікування частіше виконували справа. Тривалість періоду від початку захворювання до проведення операції варіювала від 16 до 60 міс (основна група - (<$E24,6~symbol С~1,1>) міс, контрольна група - (<$E22,8~symbol С~2,6>) міс). Екстраплевральна торакопластика є досить травматичним оперативним втручанням зі значним косметичним дефектом і певними функціональними втратами. Останнім часом такі операції виконують рідше завдяки розробці нових схем протитуберкульозної терапії, які надають кращий результат лікування у хворих на резистентні форми туберкульозу. Однак за наявності показань застосування ЕПТП надає змогу досягти результатів, недосяжних при використанні лише консервативного лікування. При виконанні ЕПТП розроблений комплекс заходів доопераційної підготовки, оперативно-технічних особливостей модифікованої методики ЕПТП, заходів з профілактики післяопераційних ускладнень і рецидивів ТБ, надав змогу поліпшити результати хірургічного лікування у хворих основної групи у порівнянні з контрольною на 12,9 і на 11,8 % знизити рівень післяопераційної летальності. Висновки: виконання ЕПТП за наявності поширених форм туберкульозу, коли немає змоги виконати резекційні втручання, є методом вибору, який надає змогу поліпшити ефективність лікування цієї категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського