РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813181<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко О. К. 
Особливості тривалого перебігу негоспітальної вірусної пневмонії C0VID-19 за даними комп'ютерної томографії (клінічні випадки) / О. К. Яковенко, М. І. Линник, В. І. Ігнатьєва, В. А. Святненко, В. В. Поліщук // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - № 3. - С. 52-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити в динаміці патологічні зміни легень у пацієнтів при тривалому перебігу негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19 шляхом аналізу даних комп'ютерної томографії (КТ) органів грудної клітки (ОГК). Проаналізовано в динаміці дані КТ ОГК пацієнтів зі змінами в легенях при тривалому перебігу негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19. Пацієнтів обстежено в Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України на КТ-сканері Aquilion TSX-101A "Toshiba" (Японія). Також проаналізовано архівні дані КТ ОГК. Діагноз COVID-19 установлювали відповідно до чинного протоколу лікування коронавірусної хвороби "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)", затвердженого наказом МОЗ України N 762 від 2 квітня 2020 р. (у редакції від 11 листопада 2020 р. N 2583). Проаналізовано дані КТ ОГК 120 хворих на негоспітальну пневмонію вірусної етіології (COVID-19), яких обстежували з різними інтервалами протягом 6 - 12 міс. Установлено, що у 30 (25 %) пацієнтів (19 чоловіків та 11 жінок віком від 24 до 72 років) з тривалим перебігом пневмонії (COVID-19) мали місце значні структурні зміни паренхіми легень, які діагностували за даними КТ ОГК. Досліджено шляхи регресу виявлених змін і розсмоктування або розвиток "синдрому легені, що зникає", що потребує диференційної діагностики та проведення динамічного спостереження з виконанням денситометричних досліджень (з використанням КТ ОГК). Наведено клінічні випадки. Перший випадок демонструє, як після нетяжкого гострого періоду COVID-19 розвинувся тяжчий Long COVID з тривалим перебігом негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19. За даними КТ ОГК виявлено "фіброзоподібні зміни", але протягом 8 міс моніторингу на тлі проведеного патогенетичного лікування відбулося повне відновлення пневматизації легеневої паренхіми без формування фіброзу. Другий випадок демонструє, як після тяжкого перебігу гострого періоду COVID-19 розвинувся Long COVID з тривалим перебігом негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19. За даними КТ ОГК після гострого періоду захворювання виявлено зміни, які протягом 7 міс моніторингу, незважаючи на проведене лікування, призвели до розвитку дегенеративно-деструктивних змін легень та продовжували прогресувати. Висновки: у хворих з Long COVID-19 слід проводити моніторинг даних КТ ОГК. Періодичність дослідження визначають індивідуально з урахуванням клінічного перебігу захворювання. У зв'язку з високою частотою формування у хворих з тривалим перебігом негоспітальної вірусної пневмонії COV1D-19 дегенеративного процесу паренхіми легень необхідні нові методи лікування хворих із "синдромом легені, що зникає".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3 + Р514.31 Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського