РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813238<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Astakhov V. M. 
Features of the organization of medical and psychological assistance in the situation of perinatal losses (literature review) = Особливості організації медико-психологічної допомоги в ситуації перинатальних втрат (літературний огляд) / V. M. Astakhov, O. V. Batsylyeva, I. V. Puz, N. V. Shudrikova // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Розкрито особливості організації медико-психологічної допомоги в ситуації перинатальних втрат у сучасних умовах. Охарактеризовано особливості ситуації перинатальної втрати, специфіка переживань жінок, які втратили дитину на різних термінах вагітності, особливості їх стану під час настання та перебігу наступної вагітності. Відмічено, що більшість вагітних, які мають перинатальні втрати в анамнезі, знаходяться в стані хронічного стресу, що може зумовлювати виникнення та розвиток різного роду ускладнень як медичного, так і психологічного характеру. Проаналізовано особливості переживання горя в ситуації перинатальної втрати, яка виступає серйозною психічною травмою для психіки жінки. Наголошено, що переживання перинатальної втрати виступає ненормативною кризою в подружніх стосунках, а процес надання психологічної допомоги має бути спрямований не тільки на жінку, й подружню пару в цілому, що дозволить знизити ризик розриву відносин, сприятиме їх гармонізації, що можна розглядати як ефективний ресурс для конструктивного переживання ситуації втрати. Розкрито основні завдання психолога та медичного персоналу при організації медико-психологічної допомоги для жінок, сімейних пар, які знаходяться в ситуації переживання перинатальної втрати. У процесі роботи з жінками, які переживають втрату дитини або мають такий досвід у минулому, важливо розуміти специфіку переживань, які виникають у цій ситуації, що робить медико-психологічну допомогу більш ефективною. У висновку наголошується на пріоритетності організації та надання комплексної медико-психологічної допомоги не тільки жінкам, а й сімейним парам у ситуації перинатальної втрати; відмічається необхідність спеціальної підготовки як медичних психологів, так і акушерів-гінекологів до організації та надання комплексної допомоги жінкам з перинатальними втратами в анамнезі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.24 + Р11(4УКР)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського