РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813243<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Садуллаєв А. С. 
Вплив лапароскопічної ексцизії капсули ендометріоїдної кісти на оваріальний резерв (ретроспективний аналіз) / А. С. Садуллаєв, М. В. Медведєв // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 78-83. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ендометріоїдна кіста - один з проявів ендометріоїдного процесу. Її поширеність серед усіх жінок з ендометріозом варіюється від 17 до 44 %. Цей хронічний процес у яєчнику супроводжується стійким запаленням, що призводить до фіброзу кіркового шару яєчників, метаплазії гладком'язових клітин і втрати фолікулів, які є одиницею оваріального резерву. Лапароскопічна ексцизія капсули ендометріодної кісти є на сьогоднішній день основним методом лікування, при діаметрі кіст 3 см і більше. Ця стандартна хірургічна процедура може знижувати маркер оваріального резерву, такого як антимюллерів гормон (АМГ), що викликає побоювання з приводу зниження фертильності після операції. Мета дослідження - аналіз впливу оперативного лікування, зокрема лапароскопічної цистектомії, на оваріальний резерв у жінок фертильного віку з ендометріоїдними кістами. Проведено ретроспективний аналіз даних 202 жінок з ендометріоїдними кістами, які проходили обстеження, оперативне втручання й амбулаторне спостереження з 2011 до 2020 рр. Аналіз проводився в порівнянні до і після оперативного лікування всіх випадків. А також у порівнянні у вигляді двох груп залежно від латеральності кіст (білатеральна й монолатеральна). У 78,2 % пацієнток кісти мали монолатеральну і у 21,8 % - білатеральну локалізацію. У 96,5 % (95 % ДІ 94 - 99) жінок до операції менструальний цикл мав регулярний характер. Стан оваріального резерву було оцінено за рівнем сироваткового АМГ, що становив до операції від 0,96 до 6,65 нг/мл, у середньому 1,67 (1,86; 2,86) нг/мл - Me (25; 75 %). Початково середній показник АМГ у жінок з білатеральним розташуванням кіст 1,78 (95 % ДІ 1,62; 1,91) нг/мл був нижче, ніж з монолатеральним розташуванням кіст 2,44 (95 % ДІ 2,18; 2,54) нг/мл, і ця різниця була статистично значущою між групами (p << 0,001). При порівнянні показників АМГ через 6 місяців після операції було виявлено, що у всіх жінок медіана рівня АМГ статистично значущо знизилася в середньому на 0,34 (95 % ДІ 0,2 - 0,48) нг/мл (p << 0,001). Лапароскопічна ексцизія капсули кісти є основним методом лікування ендометріоїдних кіст, а малоінвазивність та прийнятність використання в жінок фертильного віку робить її стандартом хірургічного підходу. Однак аналіз показав, що лапароскопічна ексцизія капсули ендометріоїдної кісти не гарантує безпеки негативного впливу цього методу на оваріальний резерв, як під час, так і після її застосування, навпаки, достовірно зменшуючи показники АМГ порівняно з його рівнем до оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р715.52 + Р715.765.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського