РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813245<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dynnik V. O. 
Role of vitamin D in the formation of abnormal uterine bleeding in the pubertate period = Роль вітаміну D у формуванні аномальних маткових кровотеч у пубертатному періоді / V. O. Dynnik, O. O. Dynnik, A. E. Druzhinina // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 90-96. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Останні роки увагу вчених привертає проблема участі вітаміну D в патогенезі різних захворювань. Дефіцит вітаміну D розцінюється як глобальна проблема, яка збільшує ризик багатьох хронічних захворювань. Останнім часом акцент змістився на нескелетні ефекти вітаміну D. Чимало літературних джерел свідчить, що вітамін D відіграє важливу роль у регуляції процесів у яєчниках, які визначають жіночу фертильність, жіночий репродуктивний потенціал. Ферменти рецептора вітаміну D, які беруть участь у його метаболізмі, експресуються як у центральних, так і в периферичних репродуктивних органах (гіпоталамо-гіпофізарній системі, у яєчниках, матці, плаценті). Усе це передбачає участь вітаміну D в регуляції менструальної функції. Мета дослідження - виявлення зв'язків гонадотропних, стероїдних гормонів із вмістом вітаміну D при порушеннях менструальної функції в дівчат-підлітків за типом аномальних маткових кровотеч (АМК). Обстежено 167 дівчат-підлітків з АМК. Визначалися рівні лютеїнізуючого гормону (ЛГ), фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), пролактину (ПРЛ), загального естрадіолу (E2), тестостерону (Т), кортизолу (К), вітаміну D. Виявлено, що в 92,1 % дівчат з АМК реєструється зниження рівня вітаміну D, причому в 53,9 % з них вміст вітаміну D - різко знижений. Побудована факторна модель взаємозв'язку гіпофізарно-гонадних гормонів із вмістом вітаміну D, на підставі якої можна припустити, що вітамін D чинить істотний внесок у формування АМК в підлітковому віці. Він бере участь у механізмах стимуляції гонадотропінів, впливає на активність статевих гормонів через промотори рецепторів, розташованих як у гіпоталамо-гіпофізарній ділянці, так і на периферії в яєчниках. Про це свідчать факторні навантаження, які є аналогами коефіцієнтів кореляції і показують ступінь взаємозв'язку змінних у виділених факторах. Виявлені зміни вмісту вітаміну D свідчать про необхідність і доцільність його визначення в крові пацієнток з АМК періоду пубертату для ранньої діагностики його відхилень і своєчасної профілактики серйозних ускладнень у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.83

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського