РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Белевич Р. Р. 
Сезонні зміни положення верхньої межі сірководневої зони Чорного моря у зв'язку з характером розвитку динамічних процесів / Р. Р. Белевич, О. Р. Андріанова, М. І. Скіпа // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 1. - С. 145-157. - Бібліогр.: 155 назв. - укp.

Положення та сезонні коливання глибини залягання максимального градієнту солоності води в Чорному морі у верхньому 150 метровому шарі (галоклину), що інтерпретується як верхня межа шару сірководня в морі, оцінено на основі аналізу кліматичних матеріалів про вертикальний розподіл солоності за період 1903 - 1982 років. Побудовано сезонні карти глибини залягання цієї межі на акваторії моря та виділено екстремуми (осі максимуму та мінімуму), за якими оцінено особливості динамічних процесів у Чорному морі за положенням осей зон конвергенцій та дивергенцій і значень їх в полі розглянутої характеристики. Аналогічно було побудовано на цій же глибині карти температури та солоності води в ізолініях з виділенням на них осей екстремумів, що відповідають положенням осей зон вергенцій. Таким чином, отримано уявлення, де в конкретному сезоні та районі слід очікувати положення верхньої межі шару сірководня. Для порівняння з сучасними гідрофізичними умовами в Чорному морі аналізувалися фактичні матеріали окремих зйомок, виконаних тричі в 2016, 2017 - 2019 роках у теплий період на зональному розрізі у відкритій частині моря. Глибина верхньої межі сірководневої зони відповідно становила 55, 56 та 54 м, тоді як за кліматичними даними - 62 м. Це може свідчити, що протікають зміни, зумовлені потеплінням клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського