РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813324<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дернов В. С. 
Біопошкодження викопних рослин з відкладів білокалитвенської світи (верхня частина башкирського ярусу, карбон) Донецького басейну, Україна / В. С. Дернов // Укр. ботан. журн. - 2022. - 79, № 5. - С. 314-328. - Бібліогр.: 326 назв. - укp.

Представлено результати вивчення біопошкоджень викопних рослин із озерних алевролітів, що залягають в середній частині білокалитвенської світи (архангельський під'ярус башкирського ярусу; приблизно 316 млн років тому) південної частини Луганської обл. Встановлено 13 типів пошкодження рослин, серед яких: поверхневі сліди харчування DTs03, 12, 13, 14, 15, 75, 78, 81, 103, сліди проколювання та ссання DT46, гали DT146 та яйцеклади DT102 та DT108. Одержані дані показують значне різноманіття та порівняно високу частоту присутності в карбоні Донбасу найдавніших ендофітних яйцекладок комах, що, ймовірно, належать палеодіктіоптерам та бабкам. У порівнянні зі слідами взаємодії тварин та рослин більш давньої моспинської світи, біопошкодження рослин з білокалитвенської світи вирізняються деякими характерними особливостями: відсутністю слідів життєдіяльності грибів та більшою частотою знахідок біопошкоджень загалом. Як і в моспинській світі, в білокалитвенській світі відсутні сліди харчування насінням. Одержані дані свідчать про широке поширення у пізньобашкирських наземних біоценозах Донбасу комах, багатоніжок та кліщів.



Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського