РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Топчій О. В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Топчій; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет". - Ужгород, 2019. - 36 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження адміністративно-правового забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх в Україні, що поєднує теоретичні аспекти проблеми із проєкцією на практичне застосування вказаного напряму діяльності. Висвітлено генезу правової думки щодо інформаційної безпеки, зокрема на рівні особи, що не досягла повноліття. Творчого розвитку віднайшли ідеї періодизації теорії інформаційної безпеки у вітчизняній правовій науці. 3’ясовано методологічні засади дослідження на підставі онтологічного, гносеологічного, аксіологічного, прагматичного, системного підходу. Наочно продемонстровано можливості міждисциплінарних, крос-наукових і трансдисциплінарних досліджень у зазначеній сфері, а також взаємний зв’язок сучасних соціальних тенденцій із появою новітніх загроз, у кожному з інваріантів виявлено адміністративно-правові шляхи перспективної протидії. Встановлено мультиплікативність державної інформаційної політики у досліджуваній галузі. Запропоновано при аналізі загроз і ризиків спиратися на розуміння синкретичних детермінант, що можуть негативно впливати на безпеку інформаційної сфери. Зазначено, що авторська концепція полягає у виділенні в парадигмі безпекознавства окремого напряму інформаційного безпекознавства, сегментом якого виступає інформаційно-ювенальне безпекознавство. Своєю чергою, останнє складається з інформаційно-ювенальної асекурації, інформаційно-ювенальної превентології, інформаційно-ювенальної деліктології, ювенальної інформаційно-безпекової компаративістики. Виявлено стан і перспективи законодавчого забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх на сучасному етапі. Наочно продемонстровано специфіку публічного управління у зазначеній сфері. Сформульовано, що, по-перше, ефективність діяльності залежить від залучення до неї не тільки органів виконавчої влади, а й інститутів громадянського суспільства, окремих авторитетних осіб та інформаційних волонтерів, налагодженням взаємодії між усіма ланками; по-друге, - у збалансованому поєднанні обмежувально-заборонювальних та інших важелів адміністративного впливу із застосуванням заходів по адмініструванню процесів формування інформаційного “імунітету” особистості, супроводження її кіберсоціалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440334 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського