РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирпита Т. В. 
Жанр повісті та роману-фантазії в англійській літературі другої половини ХІХ - початку ХХ століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Т. В. Кирпита; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено жанрові особливості фантазії як класу творів в англомовній літературі другої половини XIX - початку XX ст. З цією метою розглянуто й систематизовано підходи вітчизняних і зарубіжних літературознавців до визначення й класифікації фантазії, фантастики і фантастичного, на основі робіт видатних науковців запропоновано власне визначення фантазії як класу творів. Виявлено ідейно-естетичні принципи формування фантастичних жанрів, співвіднесено поняття фантазії й фантастики з поняттям художньої умовності, розглянуто фантазію як літературне явище. Увагу приділено висновкам і положенням історико-літературного і теоретичного характеру, що оприявлені в наукових працях таких відомих дослідників і теоретиків фантастики, як Ж.-П. Сартр, E. М. Форстер, Р. Каюа, Ц. Тодоров, С. Лем, В. Гопман, Ю. Кагарлицький, О. Ковтун, Т. Чернишова та ін. На їх основі виконано дослідження місця і ролі нереалістичних жанрів в англійській літературі другої половини XIX - початку XX ст., зроблено відкриття стосовно особливостей поетики творів та їх інтерпретацію з опорою на світоглядну та естетичну позицію авторів. На підставі дослідження різновидів англомовної "фантазії" другої половини XIX - початку XX ст. встановлено, що фантастичні твори цього періоду складно віднести до якогось одного жанрового різновиду, вони мовби знаходяться на перетині двох або більше магістральних жанрів - готичного роману, літературної казки, наукової фантастики, фентезі. Увагу приділено поетиці, через яку приходимо до глибинних рівнів тексту. Виявлено і висвітлено зв’язок англійської фантазії з міфологією, народною казкою, готичним романом, а також роль у ній таких прийомів, як гротеск і нонсенс. Категорії чудесного і страшного розкриваємо через естетичні категорії прекрасного і потворного, ніцшеанську концепцію аполлонівського та діонісійського начал, а також через запропоноване Фройдом поняття "моторошного".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського