РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заремба Н. В. 
Інтерметалічні фази у системах RENiIn-RENiM (RE = La, Ce; M = Al, Ga, Ge) та споріднених до них : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Н. В. Заремба; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2020. - 23 c. - укp.

Досліджено квазіподвійні системи з метою встановлення розчинності четвертого компонента у сполуках еквіатомного складу, концентраційні та структурні характеристики твердих розчинів, кристалохімічні особливості нових тернарних та тетрарних сполук, вимірювання фізичних властивостей та розрахунків електронної структури деяких з них. Методами рентгенівського фазового та, частково, локального рентгеноспектрального аналізів встановлено фазовий склад сплавів та кристалічні структури фаз. Згідно результатів експериментальних досліджень визначено межі розчинності четвертого компонента у вихідних сполуках, протяжність твердих розчинів та структуру фазових складових у квазіподвійних системах. Досліджено розчинність германію в сполуках REPtln (RЕ = Lа, Се), встановлено утворення обмежених твердих розчинів складу REPt1-0,70-0,3Іn, проаналізований характер зміни параметрів елементарної комірки та параметрів атомів в структурах. Вперше встановлено існування і досліджено методом монокристала кристалічну структуру 10 тернарних алюмінідів, 6 тернарних індидів, 4 тернарних германідів та тетрарної сполуки LаNіIn0,43Ga0,57. У результаті помірів магнітних властивостей сполук LаNiGе, SmPt2In2 та LaNiIn0,5Ga0,5 визначено, що сполуки LaNiGe та LаNiIn0,5Ga0,5 є типовими парамагнетиками Паулі, а сполука SmРt2In2 показує антиферомагнітну обмінну взаємодію між магнітними моментами, локалізованими на атомах самарію. При вимірюванні залежності електроопору від температури сполуки LаNiGе, SmРt2In2 та LаNiIn0.5Ga0.5 продемонстрували металічний характер електропровідності. Обговорено характер взаємодії компонентів у вивчених системах, його особливості і встановлено, що основний вплив на нього мають розміри атомів та електронна структура р-елементів, які взаємозаміщуються, і структурні характеристики вихідних сполук. Для сполук з дослідженою кристалічною структурою проведені топологічний і кристалохімічний аналізи та встановлені взаємозв’язки з відомими структурними типами ІМС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511 + К230.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453055 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського