РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорнопищук Н. П. 
Клініко-діагностичні особливості некротичного ентероколіту передчасно народжених дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. П. Чорнопищук; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2019. - 24 c. - укp.

Увагу присвячено підвищенню ефективності діагностики некротичного ентероколіту (НЕК) у передчасно народжених дітей шляхом визначення вмісту білка, що зв'язує жирні кислоти (I-FABP), та виявленню факторів ризику виникнення та летального наслідку НЕК. На основі отриманих результатів показано залежність вмісту білка, що зв'язує жирні кислоти (I-FABP), сироватки крові у дітей з НЕК при різних стадіях захворювання. Зазначено, що вміст I-FABP у сироватці крові дітей з НЕК І, II та III стадії достовірно перевищувало значення вмісту I-FABP у сироватці крові дітей без НЕК (контрольна група) (р < 0,01). Встановлено негативний кореляційний зв'язок між рівнем I-FABP та вмістом тромбоцитів у сироватці крові, масою тіла, терміном гестації, а також кількістю моноцитів у лейкоцитарній формулі. Позитивний кореляційний зв'язок помірної сили виявлено між рівнем I-FABP у сироватці крові та підвищеним рівнем СРБ (С-реактивний білок), а також початком ентерального харчування у цих дітей. Встановлено діагностичне та прогностичне значення вмісту I-FABPу сироватці крові для виявлення некротичного ентероколіту у передчасно народжених дітей. Зауважено, що цей маркер має високу чутливість 73,6 % та специфічність 72,2 % для діагностики НЕК у передчасно народжених дітей. Дані, що отримано за допомогою ROC-аналізу (площа під ROC-кривою (AUC) становить 0,883 [95 % ДІ 0,806-0,961]), свідчать про високу діагностичну цінність моделі. Доповнено наукові дані про перинатальні фактори ризику розвитку некротичного ентероколіту передчасно народжених дітей. З'ясовано, що ризик хвороби мають передчасно народжені діти від матерів з екстрагенітальними захворюваннями, ускладненою вагітністю, інфекційними захворюваннями матері під час вагітності, а також діти, що мали оцінку по шкалі Апгар на 1 хв життя ≤ 6 балів, діти, яким була виконана катетеризацієя пупкової вени, пізно розпочате годування (≥12 год. від народження) та діти, у яких було відсутнє грудне вигодовування з 1 доби життя. Встановлено, що ризик смерті дітей з НЕК асоціюється з чоловічою статтю, запальними змінами в плаценті у матері, інфекційними захворюваннями матері під час вагітності, переливанням еритроцитів дітям, тромбоцитопенією та розвитком поліорганної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського