РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814009<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавренченко Г. К. 
Підвищення ефективності систем компресорно-насосних та холодильних установок, що подають рідкі СО2 та NH3 до агрегату синтезу карбаміду / Г. К. Лавренченко, Б. Г. Грудка // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2021. - № 3. - С. 23-32. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Діоксид вуглецю у великих обсягах використовується для виробництва карбаміду - високоефективного азотного добрива. Його стискають у багатоступеневому компресорі до тиску 15 МПа та подають до агрегату синтезу карбаміду. Питома витрата енергії на стиснення діоксиду вуглецю компресором становить 0,16 кВт-год/кг. Більш вигідним може бути застосування у системі компресорно-насосних та холодильних установок. Їх можна використовувати для зрідження діоксиду вуглецю та його стиснення до 15 МПа перед подачею на синтез карбаміду. У найбільш простій схемі для підвищення ефективності до системи введена аміачна компресорна холодильна машина. Питома витрата енергії у такій системі на зрідження та стиснення СО2 - 0,118 кВт-год/кг. У разі заміни аміачна компресорна холодильна машина на абсорбційну холодильну машину питомі витрати можуть бути знижені до 0,09 кВт-год/кг. Ці дві системи можна використовувати для збільшення виробництва карбаміду або забезпечення стабільної роботи агрегатів у літній період їх експлуатації. Аналіз показав, що подальше вдосконалення технологічної схеми всієї системи дасть можливість повністю відмовитися від застосування компресорного способу стиснення СО2 до тиску 15 МПа перед його подачею до агрегату синтезу карбаміду. Для цього потрібно у систему ввести додаткову абсорбційну бромістолітієву холодильну машину. У такій схемі компресорно-насосна установка забезпечить одночасну подачу рідких діоксиду вуглецю та аміаку на синтез карбаміду з тиском 15 МПа. Для збільшення добового виробництва карбаміду від 1400 до 2000 т необхідно підвищити подачу до агрегату насосами рідкого СО2 у кількості 62,5 т/год та рідкого NH3 - 47,5 т/год.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392 + З565

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського