РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернявський М. В. 
Стан та перспективи теплової генерації в умовах курсу України на безвуглецеву енергетику / М. В. Чернявський // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2021. - № 4. - С. 4-16. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено структуру формування вартості електроенергії для споживачів, у тому числі в залежності від собівартості вироблення ТЕС, "зеленої" енергії та інших джерел. Сформульовано основні умови ефективного виконання тепловою генерацією регулюючої функції в енергосистемі в умовах курсу України на безвуглецеву енергетику. Показано, що у зростанні вартості електроенергії для непобутових споживачів та в необхідності підняття тарифів для населення основну частку вкладають надмірні втрати електроенергії в мережах та, особливо, прискорене збільшення частки "зеленої" генерації, значно дорожчої, ніж атомна, гідро- та теплова. Це прискорене збільшення прямо протирічить Паризькій кліматичній угоді, згідно з якою плани скорочення викидів парникових газів України мають розроблятися з урахуванням наявних енергоресурсів та без нанесення шкоди власній економіці. Знайдено залежності питомої витрати палива від середнього навантаження та частоти пусків-зупинів блоків. Показано, що підвищена питома витрата палива на вугільних ТЕС є неминучою платою за їх використання як регулюючих потужностей ОЕС України, причому чим більшою є частка "зеленої" генерації та менша частка генерації ТЕС, тим більше зростають питомі витрати палива. Доведено, що в умовах зростання частки "зеленої" генерації в Україні частку вироблення пиловугільних ТЕС слід утримувати на рівні не менше 30 % від загального вироблення електроенергії. Обгрунтовано, що необхідною умовою виконання вугільною генерацією належної регулювальної ролі в енергосистемі є виконання як екологічних, так і технічних заходів, а саме: зниження присмоктів холодного повітря до топки та інших елементів котла, відновлення належного стану конденсаторів та систем їх охолодження, тощо. Важливим чинником зниження середнього рівня питомих витрат палива є також зменшення механічного недопалу на ТЕС, де він досі залишається значним, за рахунок переведення енергоблоків на спалювання концентрату газового вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського