РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов Ю. В. 
Порівняльний аналіз ефективності водних та водно-амінових абсорбційних процесів вилучення СО2 з біогазу / Ю. В. Іванов, Г. В. Жук, Л. Р. Онопа, С. П. Крушневич // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2021. - № 4. - С. 17-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З використанням комп'ютерного моделювання проаналізовано енергетичні витрати при виробництві біометанау з біогазу для найбільш поширених амінових та водних процесів вилучення діоксиду вуглецю з біогазу. Зроблено порівняльний аналіз комбінованого водно-амінового абсорбційного спосібу очищення біогазу від СО2. Для діапазону концентрацій СО2 в біогазі 32 - 42 % питомі енерговитрати при використанні водної абсорбції вилучення діоксиду вуглецю з біогазу нижче у середньому приблизно у 2,5 рази у порівнянні з аміновою абсорбцією, але при цьому втрати СН4 за рахунок його розчинності при водній абсорбції склали 7,1 - 7,6 % при практично нульових втратах СН4 при застосуванні амінової абсорбції та незначних втратах (0,17 - 2,8 %) при комбінованій водно-аміновій технології. Використання цієї різниці СН4 при застосуванні водно-амінової технології з компенсацією потужностних витрат компресора біогазу при попередній водній абсорбції СО2 або компенсації теплових витрат на регенерацію насиченого амінового абсорбенту дає можливість знизити енерговитрати до практично рівних водній абсорбції. Результати моделювання процесів вилучення діоксиду вуглецю з біогазу можуть бути використані для оптимізації технологічних абсорбційних схем виробництва біометану - аналога природного газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського