РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Volchyn I. A. 
Study of the oxidation process of nitrogen oxides by ozone = Експериментальне дослідження процесу окислення оксидів азоту озоном / I. A. Volchyn, O. M. Kolomiets, S. V. Mezin, A. O. Yasynetskyi // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2021. - № 4. - С. 62-70. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Необхідність зменшення викидів забруднюючих речовин, зокрема оксидів азоту, в Україні за вимогою нормативних документів потребує застосування сучасних технологій та методів для очищення відхідних газів на промислових підприємствах. Особливо це стосується теплових електростанцій, які є потужними джерелами викидів оксидів азоту. Технологічною частиною мокрого або напівсухого методу очищення є ділянка по окисленню оксидів азоту з метою отримання легкорозчинних сполук. Наведено дослідження процесу окислення озоном оксидів азоту у хімічному реакторі. Дані для проведення аналізу процесу одержано при виконанні фізичних експериментів на лабораторній установці та пов'язаних з ними розрахунків за математичною моделлю. Дослідження процесу окислення показали, що необхідна кількість озону залежить не тільки від вмісту монооксиду азоту, але й від вмісту діоксиду азоту. Процес перетворення монооксиду азоту до задовільного рівня відбувається при початковому значенні мольного співвідношення озону до монооксиду азоту в діапазоні 1,5 - 2. Ефективність перетворення монооксиду азоту доходить до 90 % при температурі газів менше 100 <$E symbol Р>С. Для досягнення високої ефективності перетворення при температурі газів вище 100 <$E symbol Р>С потрібно збільшити початковий вміст озону, коли мольне співвідношення перевищує. Аналіз показує, що ефективність перетворення монооксиду азоту значною мірою залежить від часу перебування газової суміші у реакційній зоні. Через брак часу за певних умов ефективність знижується приблизно на 46 %. Для її підвищення потрібно прискорити швидкість реакцій окислення за рахунок кращого перемішування газів шляхом збільшення турбулізації потоку у реакторі-окиснювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського