РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олєйник Г. С. 
Структурні перетворення в карбооксинітриді бору під час синтезу та спікання за високого тиску та високої температури / Г. С. Олєйник, А. В. Котко, М. І. Даниленко, П. М. Силенко, Ю. М. Солонін, О. Ф. Пилипчук, А. І. Даниленко, Т. І. Томіла, О. О. Бочечка, О. І. Чернієнко, О. В. Кущ // Надтверді матеріали. - 2022. - № 3. - С. 3-14. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено результати електронно-мікроскопічного дослідження структуроутворення карбооксинітриду бору (BNCO) під час його синтезу на основі вихідних оксиду бору і меламіну в вигляді порошку та покриття на монокристальних частинках алмазу. Структурні дослідження проводили методами просвічувальної електронної мікроскопії, в тому числі й високої роздільної здатності в поєднанні з елементним мікроаналізом. Встановлено, що під час синтезу монофазного порошку в інтервалі Т = 700 - 1200 <$E symbol Р>C основною складовою є турбостратний BNCO різного ступеня упорядкованості. За температури 1200 <$E symbol Р>C формування упорядкованої форми відбувається з утворенням в частинках включень розмірами до 100 нм у вигляді нанотрубок, оніонів і призм. Осадження BNCO на частинках алмазу є монолітними і мають суцільні межі сполучення з алмазом. Під час спікання (р = 7,7 ГПа, Т = 1700 <$E symbol Р>C) монофазного BNCO і в композиції з алмазом (як частинок з покриттям, так і в вигляді порошку) відбувається утворення сфалеритної фази із залишком графітоподібної. Тільки у разі використання порошків алмазу зернистості 0,1/0 основною складовою в спечених зразках є сфалеритна фаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського