РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814059<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литовченко С. В. 
Дослідження закономірностей формування та структуроутворення компактованих і багатокомпонентних силіцидних композитів / С. В. Литовченко, Е. С. Геворкян, В. П. Нерубацький, В. О. Чишкала, Л. В. Волошина // Надтверді матеріали. - 2022. - № 3. - С. 35-52. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розроблено технології отримання в лабораторних умовах карбідних і багатоелементних порошків з брухту твердих сплавів і вольфрамового ангідриду для подальшого використання при формуванні евтектичних покриттів. Визначено температурно-часові параметри процесу отримання порошків необхідного хімічного складу. Встановлено, що у разі введення в ці порошки добавок бору і кремнію в кількостях, які відповідають евтектичним складам, можливе одержання композицій з температурою плавлення, що регулюється в інтервалі 1000 - 1200 <$E symbol Р>С. Виготовлено шлікерні суміші на основі порошків складів Ni - Si - B і Ni - Cr - Si - B з армуючими добавками промислових і лабораторно синтезованих тугоплавких силіцидів і карбідів. Отримано евтектичні покриття з мікротвердістю твердої складової 18 - 26 ГПа і пластичної матриці 11 - 15 ГПа шляхом оплавлення шлікерних сумішей на сталевих і молібденових підкладках. Порівняння структурних характеристик і властивостей покриттів показали, що високошвидкісне формування покриттів оплавленням дає змогу отримати захисний шар необхідної товщини і запобігає надмірному окрихчуванню основи внаслідок утворення боридних фаз. Встановлено, що добавки дисиліциду молібдену у кількості до 50 % (за масою) підвищують однорідність покриття без зниження його твердості. Покриття характеризується високою корозійною стійкістю до температури ~ 1000 <$E symbol Р>С.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського