РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манохін А. С. 
Напружений стан в зоні різання інструментом з PcBN з покриттям на основі системи TiAlSiYN / А. С. Манохін, С. А. Клименко, В. О. Столбовий, І. В. Колодій, М. Ю. Копєйкіна, С. Ан. Клименко, К. В. Камчатна-Степанова, І. В. Сердюк // Надтверді матеріали. - 2022. - № 5. - С. 81-92. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Методом рентгенівської дифрактометрії досліджено залишкові напруження у вакуумно-дугових покриттях системи TiAlSiYN, нанесених на основу з PcBN. Субструктурні характеристики визначено для фази TiN та встановлено, що всі досліджені покриття мають напруження стиску від -1,51 до -5,85 ГПа, а на мікрорівні також виявлено значні (до <$E epsilon ~=~1,13~cdot~10 sup -2>) мікродеформації. Визначено еквівалентні напруження Seqv в приконтактному шарі матеріалу інструменту у випадках, коли в покритті наявні залишкові напруження стиску. Проведено оцінку впливу залишкових напружень в захисних покриттях на еквівалентні напруження в інструменті, що знаходиться під дією контактних навантажень, характерних для процесу обробки. Встановлено, що наявність в покриттях напруження стиску, що дорівнює -1,0 ГПа, сприяє зниженню еквівалентних напружень в небезпечних точках на передні поверхні інструменту в початковий період різання. Для зменшення еквівалентних напружень зі сторони задньої поверхні інструменту зі значним (~ 0,3 мм) зносом оптимальними є покриття з залишковими напруженнями стиску -3 ГПа. Найбільш суттєве зменшення (з 1,9 до 0,5 ГПа) еквівалентних напружень в небезпечних точках на передній поверхні інструменту спостерігали за наявності ударних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-14 + К63-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського