РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814177<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подрезов Ю. М. 
Структура та властивості дискретноармованих композиційних матеріалів на основі ливарного сплаву системи Al - Si - Mg / Ю. М. Подрезов, К. О. Гогаєв, В. С. Воропаєв, Я. І. Євич, Н. П. Коржова, Т. М. Легка // Порошкова металургія. - 2021. - № 7/8. - С. 133-142. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено властивості дискретноармованих композиційних матеріалів на основі сплаву алюмінію. Композити створювали за допомогою двох методів: порошкового та ливарного. Матрицею було обрано порошок евтектичного сплаву потрійної системи Al - Si - Mg складу, % (мас.): 2,9 Si; 6,9 Mg; решта - Al, виготовлений за методом диспергування розплаву водою. Як зміцнювальну фазу використовували нанорозмірний порошок карбіду кремнію SiС. Дискретноармований композит виготовляли з використаннням методу порошкової металургії - високотемпературною екструзією суміші цих порошків. Одержані прутки, які містили в своєму складі 4 % SiC, використовували як лігатуру для виготовлення композиту за ливарною технологією. Це надало змогу одержати литий дисперснозміцнений сплав з 0,5 % SiC, який поєднує в собі високу міцність (до 220 МПа) та пластичність за кімнатної температури і демонструє задовільну високотемпературну міцність (до 120 МПа) за <$E300~symbol Р roman C>. Збільшення вмісту SiC у литій композиції погіршує низькотемпературні властивості через утворення агломератів частинок на окремих ділянках зливку. Деформаційна обробка екструдованих напівфабрикатів з використанням симетричної або асиметричної прокатки надала змогу одержати високоміцні композиційні стрічки, границя плинності яких сягає 320 МПа, а границя міцності - 350 МПа. Проаналізовано внесок різних структурних складових у загальне зміцнення матеріалу та зроблено висновок про доцільність впровадження запропонованих технологій для виготовлення порошкових металоматричних композитів. Використання порошкових прутків з 0,5 % SiC як ливарної лігатури надає змогу одержати литі евтектичні сплави з високою міцністю та пластичністю, які зберігають задовільну високотемпературну міцність до <$E300~symbol Р roman C>.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського