РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запека І. Є. 
Патоморфологічні особливості ешерихіозів свиней за надлишку в кормах купруму, феруму та кобальту : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / І. Є. Запека; Харківська державна зооветеринарна академія. - Харків, 2019. - 27 c. - укp.

Представлено результати досліджень особливостей клінічного прояву, показників крові, патоморфологічних, гістохімічних та імуногістохімічних показників внутрішніх органів молодняку свиней за ешерихіозу на тлі надлишку Купруму, Феруму та Кобальту в кормах. Хіміко-токсикологічним дослідженням встановлено перевищення максимально допустимого рівня в кормах Купруму, Феруму та Кобальту, що викликало суттєве підвищення їх вмісту у внутрішніх органах клінічно здорових і хворих на колібактеріоз та коліентеротоксемію поросят. За одночасного впливу на організм поросят токсинів E.coli та надлишку мікроелементів встановлено патологічний лейкоцитоз, у крові зменшення вмісту гемоглобіну та еритроцитів, у сироватці крові – збільшення вмісту загального білка і відносного вмісту γ-глобулінів, креатиніну, загального білірубіну, АсАТ і АлАТ, ЛФ і α-амілази. Надмірне надходження в організм клінічно здорових свиней Купруму, Феруму та Кобальту стало причиною зниження імунної реактивності організму, про що свідчило зменшення у слизовій оболонці кишечнику площі лімфатичних вузликів, у лімфатичних вузлах порожньої кишки і селезінці – набряк і мукоїдне набуханння строми, гіпоплазія лімфоїдної тканини, зменшення площі і слабкий поділ лімфатичних вузликів на зони. Особливостями кишечнику поросят був катаральний ентерит і коліт, який характеризувався запальним мукоїдним і фібриноїдним набуханням і гіперемією оболонок кишечнику і їх лейкоцитарною інфільтрацією, руйнуванням ворсинок, збільшенням кількості келихоподібних клітин і їх секрету. Імуносупресивна дія токсинів E.coli та надлишку мікроелементів в лімфатичних вузлах порожньої кишки проявилась набряком строми, гіперемією, дифузними крововиливами, делімфатизацією і зменшенням площі лімфатичних вузликів. Особливостями селезінки були набряк капсули і трабекул, підкапсулярні крововиливи, периваскулярний набряк стінки судин, відсутність чіткого поділу пульпи на білу і червону, дифузна інфільтрація червоної пульпи нейтрофільними лейкоцитами і лімфоцитами, зменшення площі лімфатичних вузликів і ширини периартеріальних піхв. У нирках встановлено повнокров’я, серозний гломерулонефрит і фібриноїдний некроз судинних клубочків, зернисту та гідропічну дистрофію з некрозом епітеліоцитів звивистих канальців, у просвіті яких виявляли гіалінові циліндри й еритроцити, десквамацію нефроцитів дистальних відділів канальців, набряк і вогнищеву інфільтрацію лейкоцитами і макрофагами інтерстиційної тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-925 + П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440696 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського