РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузьмінський І. В. 
Особливості патогенезу функціональних порушень печінки в умовах масивної кровотечі при поєднаній травмі та реперфузійному синдромі кінцівки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / І. В. Кузьмінський; Вищий державний навчальний заклад України "Буковинський державний медичний університет". - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Встановлено особливості розвитку морфофункціональних порушень в гострий період та період ранніх проявів травматичної хвороби після ішемічно-реперфузійного синдрому кінцівок та його поєднання з закритою травмою органів черевної порожнини ускладненої гіповолемічним шоком. Внаслідок проведення експерименту на тваринах вперше показано, що ішемія-реперфузія кінцівок в поєднанні з травмою органів черевної порожнини, ускладненої гіповолемічним шоком, впливає на функціональний стан печінки, що проявляється істотним зниженням її жовчоутворювальної та жовчовидільної функцій. На фоні модельованої травми знижується швидкість екскреції і вміст загальних жовчних кислот у жовчі. Зменшується концентрація прямого білірубіну у жовчі через негативну динаміку кон’югації непрямого білірубіну в гепатоцитах. Зниження кількості жовчних кислот і зростання на цьому фоні концентрації холестеролу приводить до зниження холато-холестеролового співвідношення. Незалежно від модельованих травм, визначався розвиток цитолітичного синдрому. У відповідь на модельовані травми в тканині печінки має місце інтенсифікація процесів ліпідної пероксидації, яка проявляється збільшенням, порівняно з контрольною групою, вмісту первинних і вторинних продуктів ПОЛ. На тлі травми органів черевної порожнини з гіповолемією в поєднанні з ішемією-реперфузією задніх кінцівок відмічалося найбільше наростання вмісту в тканині печінки дієнових кон’югатів, порівняно з контрольною групою. Аналогічна тенденція спостерігалась і з показником вмісту ТБК-активних продуктів. Вперше проведено аналіз морфологічних порушень в тканині печінки за умов моделюваних травм. В групі з абдомінальною травмою і геморагічним шоком на фоні ішемічно-реперфузійного синдрому кінцівок відмічалася значна лімфо- і гістіоцитарна інфільтрація портальних трактів з вираженим порушенням кровообігу і структурної організації тканини печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.73 + Р457.465.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440809 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського