РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черкашина В. В. 
Методологія проектування повітряних ліній електропередачі з оптимізацією параметричного ряду перерізів проводів та розширенням функціональних можливостей : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.02 / В. В. Черкашина; Національна академія наук України, Інститут електродинаміки. - Київ, 2019. - 41 c. - укp.

Представлено результати аналізу умов функціонування повітряних ліній, який дозволив визначити, що стратегія вдосконалення проектування ліній як об'єктів інтелектуальної системи електропередачі повинна базуватися на системному підході. Вдосконалено критерій економічної доцільності варіантів повітряних ліній та техніко-економічні моделі ліній їз застосуванням критеріального методу, які відрізняються від існуючих врахуванням класу напруги для визначення коефіцієнту формування оптимального параметричного ряду перерізів проводів за умови, що два суміжних перерізу відрізняються один від одного на зону рівноекономічності. Виявлено за розрахунками, що найбільш прийнятний коефіцієнт формування оптимального параметричного ряду перерізів проводів має бути не менше 2. Сформовано з використанням розрахованого коефіцієнта, оптимальний параметричний ряд перерізів проводів для повітряних ліній системоутворюючих мереж та розподільних мереж. На основі вдосконалених техніко-економічних моделей розроблено нові моделі ліній з використанням двох змінних - перерізу проводів і напруги, в яких на відміну від існуючих враховано аналітичний зв'язок інвестицій з перерізом проводу та залежність активного опору проводу від стану навколишнього середовища, що дозволяє комплексно визначити зв'язок зміни відносного значення перерізу проводу та напруги з витратами для ліній 35 - 750 кВ. Проведено розрахунковий експеримент і встановлено зниження впливу неоднорідності електричної мережі за рахунок оптимізації параметричних рядів перерізів проводів ліній, що підтверджує доцільність структуризації повітряних ліній за умов мінімуму технологічних втрат активної потужності. Набули подальшого розвитку шляхи і засоби вдосконалення проектування повітряних ліній за рахунок інноваційних технологій на базі методів і пристроїв поточного контролю параметрів повітряних ліній. Проведено із застосуванням амплітудно-фазового методу експериментальні дослідження зміни впливу механічного зусилля і температури на параметри проводів ліній, які підтвердили теоретичні викладки щодо доцільності врахування систем моніторингу поточних параметрів ліній під час проектування, що дозволять під час експлуатації враховувати додаткову інформацію з ліній для покращення ефективності керування режимами роботи електричних мереж. Виявлено, що напрямком, який об'єднує технічні та економічні показники і зв'язує аспекти функціонування ліній від проектування до експлуатації є уніфікація. Розроблено принцип економічної подібності в задачах проектування ліній на основі уніфікації тощо, встановлено, що не порушується критерій мінімуму дисконтованих витрат і покращуються технічні показники ліній серед яких, зниження технологічних втрат активної потужності, в тому числі й втрат на корону в системоутворюючих мережах, за умов збільшення пропускної здатності ліній, подовження терміну в регламенті реконструкцій ліній, що позитивно відображається на експлуатаційних витратах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440883 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського