РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814621<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зварич Р. В. 
Трансформація регулятивної функції права: історико-правове та компаративне дослідження : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / Р. В. Зварич; Приватний вищий навчальний заклад "Університет Короля Данила". - Івано-Франківськ, 2019. - 39 c. - укp.

Досліджено історико-правові та корпоративні особливості становлення, юридичного закріплення та реалізації регулятивної функції права у межах різних історичних типів права, правових сімей сучасності та правової системи України. Регулятивну функцію можна охарактеризувати як напрям правового впливу, що виражається в установленні позитивних правил поведінки, наданні прав і покладанні юридичних обов’язків на суб’єктів права. Суть регулятивної функції права полягає у її головному соціальному призначенні - регулюванні суспільних відносин. В основі цієї функції лежать дозвільні і зобов’язальні юридичні норми. Варто зазначити, що сьогодні важливим елементом правозастосовної діяльності є не тільки встановлення правил поведінки та регулювання відносин, але й інформування, донесення до суспільства правової інформації. Саме тому регулятивна функція повинна тісно взаємодіяти з іншими функціями права, перш за все, інформаційною. Реалізація регулятивної функції права цілком залежить від сфер правового регулювання. Зокрема, до сфери обов’язкової реалізації належать галузі публічного права. У свою чергу, сфера обмеженої (допустимої) реалізації регулятивної функції права стосується в основному галузей приватного права. У свою чергу, механізм реалізації регулятивної функції права включає: встановлення міри можливої і належної поведінки людей (правил поведінки) в правових нормах (формування права); норми права як результат і форма вираження відповідного правила поведінки; правосвідомість людини; правовідносини; стан впорядкованості, внутрішній узгодженості соціального життя (правопорядок) як остаточний результат дії регулятивної функції права. Автор також вважає, що суттєвою проблемою ефективної реалізації регулятивної функції є проблема категоріально-понятійного апарату (співвідношення понять «інтеграція», «адаптація», «гармонізація», «апроксимація», «імплементація» тощо). За результатами дослідження автором обґрунтовано низку рекомендацій щодо внесення змін законодавства у частині визначення засад регулятивної функції, а також щодо удосконалення механізму її реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441023 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського