РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814736<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назаренко О. П. 
Ефективність застосування ронколейкіну в корекції імунних розладів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / О. П. Назаренко; Інститут мікробіології та імунології імені І. І. Мечникова НАМН України. - Харків, 2019. - 24, [1] c. - укp.

Об’єкт дослідження: хворі на хронічне обструктивне захворювання легень, які дали добровільну згоду на лікування за допомогою препарату Ронколейкіну та алергенспецифічної імунотерапії у хворих на ХОЗЛ із сенсибілізацією до Alternaria alternata. Мета - визначити та дослідити ефективність застосування неспецифічного імунокоректора Ронколейкіну (рекомбінантна форма інтерлейкіна-2 людини) та специфічної імунотерапії у корекції імунних порушень, які супроводжують розвиток та прогресування ХОЗЛ у хворих із сенсибілізацією до грибів та бактеріальних алергенів. Методи дослідження: загальноклінічні, рентгенологічні, імунологічні, імунофлюоресцентні, молекулярна алергодіагностика математико-статистичні. Обладнання: гематологічному аналізаторі "Abacus Junior B" (Австрія)Ю люмінесцентний мікроскоп "Olympus" СХ 41 (Японія), спірограф "Microlab", проточний цитометр FACS Calibur (Becton Diskinson, США), аналізатор ImmunoCAP, (виробник Phadia, Швеція). Уперше показано, що у 48,0 % хворих на ХОЗЛ ІІ ступеня та 52,3 % хворих на ХОЗЛ ІІІ ступеня тяжкості спостерігається сенсибілізація до грибкових та бактерійних алергенів. Доведено ефективність застосування неспецифічного імуномодулятора Ронколейкіну та АСІТ у корекції імунних порушень, які спостерігаються у хворих на ХОЗЛ ІІ та ІІІ ступенів тяжкості із сенсибілізацією до грибів та бактеріальних алергенів. АСІТ при ХОЗЛ із підвищеним вмістом IgE до Alternaria alternatа проводилась вперше. Доведено, що у хворих на ХОЗЛ пригнічений як місцевий, так і загальний імунітет. Показано, що застосування у комплексній терапії хворих на ХОЗЛ Ронколейкіну дає змогу підвищити проліферативну здатність Т-лімфоцитів, відновити відношення Th1/Th2-клітин, підвищити фагоцитарну активність клітин, знизити рівень ЦІК у крові, підвищити у секреті бронхів sIgA, у сироватці крові mIgA. Під впливом Ронколейкіну у хворих на ХОЗЛ знижується рівень у крові прозапальних цитокінів (ІЛ-1β, ФНПα) та відновлюється баланс про- і протизапальних цитокінів, підвищується продукція ІЛ-2. Застосуванні АСІТ у хворих на ХОЗЛ призводить до десенсибілізації та зниження рівня загального та специфічних Ig E. Застосування у комплексній терапії Ронколейкіну та АСІТ позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, попереджує ризики загострення хвороби та її прогресування. У хворих відмічається достовірне зниження частоти таких симптомів як задишка, кашель та кількість мокроти. Ступінь упровадження: 5 актів впровадження, 1 методичні рекомендації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.3-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського