РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулік А. С. 
Моделі плоского руху двоколісного експериментального балансуючого зразка / А. С. Кулік, К. Ю. Дергачов, С. М. Пасічник // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 4. - С. 18-34. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено процес формування моделей плоского руху двоколісного експериментального балансуючого зразка (ДЕБЗ). Метою роботи - розробка підходу до формування моделей плоского руху ДЕБЗ як об'єкта управління. Поставлено наступні завдання: сформувати фізичну модель ДЕБЗ; розробити за допомогою лагранжового формалізму нелінійний математичний опис процесу поступального та кутового руху ДЕБЗ на площині; отримати опис об'єкта управління в частотній області за допомогою перетворень Лапласа; отримати лінеаризований математичний опис об'єкта управління в просторі станів; сформувати графічні моделі ДЕБЗ як об'єкта управління за допомогою структурних схем у часовій і частотній областях; сформувати умови використання математичних описів як математичних моделей об'єкта управління. Використано методи: метод Лагранжа, аналітичної лінеаризації, простору станів, перетворення Лапласа. Сформовано динамічні моделі механічних та електромеханічних процесів поступального та кутових рухів ДЕБЗ на площині. За допомогою лагранжового підходу розроблено нелінійну математичну модель руху ДЕБЗ. Із використанням методу аналітичної лінеаризації отримано математичну модель лінійного наближення у формі диференціальних рівнянь із постійними коефіцієнтами. Сформовано математичні моделі локальних рухів у частотній області у формі передавальних функцій. Сформовано структурну схему перетворювальних процесів у ДЕБЗ. Показано можливість побудови математичних моделей у просторі станів як у векторно-матричній формі, так і у графічній - у вигляді структурних схем для вирішення конкретних завдань аналізу та синтезу. Наукова новизна полягає у формуванні підходу щодо отримання моделей поступального та кутового рухів ДЕБЗ на площині, що відрізняється від відомих повнотою обліку діючих сил і моментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського