РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дем'яненко Є. М. 
Теоретичне моделювання взаємодії кластера Fe2 з N, B, Si-вмісною вуглецевою графеноподібною площиною / Є. М. Дем'яненко, М. І. Терець, С. В. Журавський, Ю. І. Семенцов, В. В. Лобанов, В. С. Куць, А. Г. Гребенюк, М. Т. Картель // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 14. - С. 37-48. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Для отримання матричних композитів із заданими параметрами з максимально міцними адгезійно-когезійними зв'язками між атомами металу та вуглецевої наночастинки використовуються металокомпозити, модифіковані різноманітними гетероатомами, такими як N, B та Si. Такі функціоналізовані гетероатомами вуглецеві наночастинки є перспективними для багатьох металокомпозитів. Одним вавжливим і перспективним металом як матриці для подібної дослідницької роботи є залізо. Для передбачення особливостей взаємодії саме заліза з поверхнею, доповнених гетероатомами різної хімічної будови вуглецевих наноматеріалів, доцільно провести моделювання таких процесів методами квантової хімії. Мета роботи - з'ясувати вплив температури на хімічну взаємодію кластера заліза (Fe2) із нативною, бор-, силіций- та нітрогенвмісною графеноподібними площинами (ГПП). Результати розрахунків свідчать, що найвище значення енергетичного ефекту хімічної взаємодії (<$E DELTA E sub reac>) із кластером Fe2 становить для нативної ГПП +204,3 кДж/моль, при розрахунках як методом B3LYP/6-31G(d,p), так і методом MP2/6-31G(d,p) (+370,7 кДж/моль). Для ГПП з електроноакцепторним атомом бору значення <$E DELTA E sub reac> негативне та досить велике за абсолютною величиною (-210,5 кДж/моль, B3LYP/631G(d,p)), метод MP2/6-31G(d,p) надає для цієї величини +16,6 кДж/моль. Для молекули C12Si12H12 знайдено аналогічні закономірності для енергетичного ефекту реакції залежно від методу розрахунків: -136,6 (B3LYP/631G(d,p) і +70,2 кДж/моль (MP2/6-31G(d,p)). Розрахунки взаємодії ГПП, яка містить 2 електронодонорних атома нітрогена, з кластером Fe2 надали <$E DELTA E sub reac> 94,6 (B3LYP/631G(d,p)) і +76,2 кДж/моль (MP2/6-31G(d,p)). Наявність атомів бору в складі нановуглецевої матриці сприяє найкращій взаємодії з нанокластером заліза, незалежно від обраного методу дослідження. Залежності вільної енергії Гібса взаємодії димера заліза з ГПП і її похідними в усіх випадках якісно корелюють з аналогічними енергетичними ефектами. Крім того, значення вільної енергії Гібса зростають з температурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського