РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zolotarenko Ol. D. 
Synthesis of carbon nanostructures using cheap grades of graphite = Синтез вуглецевих наноструктур при використанні дешевих марок графіту / Ol. D. Zolotarenko, E. P. Rudakova, N. Y. Akhanova, M. Ualkhanova, An. D. Zolotarenko, D. V. Shchur, M.T. Gabdullin, N. A. Gavrylyuk, T. V. Myronenko, A. D. Zolotarenko, M. V. Chymbai, I. V. Zagorulko, Yu. Tarasenko // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 14. - С. 113-131. - Бібліогр.: 70 назв. - англ.

Синтезовано вуглецеві наноструктури (ВНС) на плазмохімічній установці при використанні графітових електродів ЕГСП (Спеціально імпрегновані графітові електроди) та МПГ-7 (Дрібно зернистий щільний графіт) у середовищі гелію. В експериментах установлено, що графітові електроди марки ЕГСП придатні для синтезу ВНС електродуговим плазмохімічним методом. Крім того, експерименти вказують на те, що графіт марки ЕГСП в електродуговому синтезі в газовому середовищі надає змогу створити сантиметрові композитні стрижні (депозити), де серцевина складається з графенових листів, згорнених у нанотрубки, які витримують надвисокі температури (>> 4000 К). Дослідження за допомогою сканувальної мікроскопії показали, що синтезований депозит із графіту марки ЕГСП може розділятися на блоки, що важливо для його використання в станціях високого напруження тому, що можна готувати депозити необхідної довжини без механічного впливу та не порушуючи цілісність його конструкції. Дослідження за допомогою просвітлюванної мікроскопії показали, що в процесі електродугового випаровування електрода марки ЕГСП формуються безкаталітичні вуглецеві нанотрубки). Експерименти підтвердили, що вихід по масі пристінної фуллеренвмісної сажі при випаровуванні графіту марки ЕГСП значно перевищує результати, отримані при випаровуванні графітових електродів марки МПГ-7. Такі результати роблять графіт марки ЕГСП більш продуктивним для синтезу дорогих вуглецевих нанопродуктів (фуллеренів і фуллереноподібних структур) електродуговим методом. Зафіксовано, що в процесі синтезу вуглецевих наноструктур формуються одностінні вуглецеві нанотрубки, які мають позитивний заряд і під дією електромагнітного поля осаджуються у вигляді серцевини на поверхні катодного електрода.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського