РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814838<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бохан А. В. 
Кластери екологічної дипломатії в міжнародній співпраці / А. В. Бохан // Бізнес Інформ. - 2022. - № 2. - С. 4-9. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання розвитку кластерів екологічної дипломатії в контексті міжнародної співпраці. Визначено необхідність формування нового механізму економічного розвитку з урахуванням політики екологічної безпеки, зміни формату переговорів, диверсифікації еколого-економічної діяльності та інституційного потенціалу. Погіршення стану навколишнього природного середовища та ресурсного забезпечення викликає стурбованість людства, що вимагає створення економічних і глобальних правил взаємодій країн. Екологічний фактор впливає на трансформацію міжнародних економічних відносин, конкурентні відносини, ринкові переваги, потенціал країн та їх спроможність розвивати співпрацю на засадах кластерних формувань. Систематизовано сучасні підходи до багатосторонньої екологічної дипломатії. Запропоновано розглядати кластери екологічної дипломатії за принципами: багатосторонності, взаємодії та взаємопов'язаності сфер діяльності. Доведено, що роль кластерів екологічної дипломатії буде зростати, а їх функціонування сприятиме: еколого-економічній співпраці дипломатичних представництв різних країн; обміну досвідом між дипломатами щодо нових моделей контактів у сфері екологізації міжнародної економічної діяльності. Застосування системного принципу до кластеризації охоплює актуальну проблематику в розв'язанні глобальних проблем. Розвиток екологічної дипломатії в Україні є перспективним напрямом, але поки супроводжується відсутністю комплексного підходу до механізмів її запровадження на ідеологічному, політичному, законодавчому, інституційному й організаційному рівнях. Екологічна дипломатія є напрямом системної та інтегрованої дипломатичної діяльності в генеруванні нового рівня представлення та захисту еколого-економічних інтересів країн та інших суб'єктів міжнародної взаємодії, орієнтованих на прогресивні механізми трансформації глобальних викликів в якісно нові можливості збалансованого розвитку й екологічної безпеки суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)828.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського