РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко Р. В. 
Особливості суспільно-економічних формацій у системі просторового розвитку регіонів / Р. В. Харченко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 2. - С. 53-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування нових формацій з урахуванням соціально-економічного розвитку суспільства. Проведено короткий історичний огляд становлення формацій у період розвитку суспільства. Виокремлено основні виклики, з якими зіштовхнулася України в сучасних умовах. Проведено огляд розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіонів України та виокремлено регіональні особливості здійснення економічної діяльності. Встановлено основні завдання, які мають бути вирішені при розробці та впровадженні відповідних програм соціально-економічного та просторового розвитку регіонів. Виокремлені в статті завдання було згруповано за основними напрямами: економічні, соціальні, виробничі. Обгрунтовано, що просторовий розвиток регіонів та формування нових формацій щодо налагодження нових виробничих зв'язків повинно базуватися на принципах екологічності та збереженні ресурсів. Доведено, що створення нових ефективних формацій потребує відповідного додаткового фінансування, що ускладнює цей процес, оскільки на сьогодні в законодавстві України відсутній механізм фінансування таких форм співробітництва. Визначено, що для формування ефективного просторового співробітництва регіонів необхідним є внесення відповідних змін як у нормативно-правове забезпечення, так і в організаційне. Необхідна розробка відповідного механізму та організаційних заходів, які б сприяли формуванню нових форм виробничих зв'язків і сприяли загальному соціально-економічному розвитку регіонів у нових умовах. Запропоновано основні принципи, на яких має базуватися політика держави для створення умов щодо просторового розвитку регіонів. До основних таких принципів віднесено: визначення відповідних "точок зростання" в регіонах; урахування нових тенденцій і вимог міжнародних ринків; налагодження ефективних міжрегіональних відносин як зовнішньої, так і внутрішньої політики; розробка заходів щодо розвитку пріоритетних територій; урахування факторів зовнішнього та внутрішнього середовища з розробкою відповідних заходів щодо мінімізації негативних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського