РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щерб І. Н. 
Оцінка стану економічної безпеки в контексті людиноорієнтованого підходу / І. Н. Щерб // Бізнес Інформ. - 2022. - № 3. - С. 49-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Оцінено стан економічної безпеки із застосуванням людиноорієнтованого підходу. Обгрунтовано, що на макросистемному рівні економічна безпека країни буде характеризувати такий її стан, який у разі впливу зовнішніх і прояву внутрішніх загроз, залежно від ступеня чутливості, може забезпечувати збереження на достатньому рівні своєї стійкості з позиції рівня життя, збереження та розвитку людського капіталу. Для формування комплексу показників застосовано індикатори індексу інклюзивного економічного зростання та розвитку, який розраховується Світовим економічним форумом. Для вибору актуальних показників офіційних методичних рекомендацій щодо оцінки економічної безпеки в Україні їх перевірено на основі визначення ступеня кореляції зі значеннями інклюзивного розвитку по країнах світу. Змістовне зіставлення груп і складу показників оцінки економічної безпеки відповідно до методичних рекомендацій із зазначеним індексом вказав на наявність суттєвої дивергенції між ними. Виявлено низький вплив на інклюзивний розвиток у показників доданої вартості промисловості до ВВП, імпорту енергії, індексу виробництва тваринництва та харчового виробництва та дискримінуючу роль сільського господарства в інклюзивному розвитку країни. В оцінну модель економічної безпеки увійшли показники макроекономіної безпеки, інвестиційно-інноваційної, фінансової, безпеки для бізнесу, зовнішньоекономічної, енергетичної, безпеки у сфері освіти та демографії. На основі вибірки із країн, зіставних за рівнем доходів із Україною, нормовано значення комплексу показників економічної безпеки України за 2014 - 2020 рр. Оцінка інтегрального показника вказала на середній рівень економічної безпеки відносно аналогічного по країнах рівню доходів. Найгіршими виявилися макроекономічна та безпека для бізнес-діяльності. Зазначено, що повноцінне використання показників інклюзії в економічній безпеці ускладнено відсутністю статистики за більшістю країн, зокрема показників добробуту населення з позиції накопичених активів. Зроблено висновок про необхідність розвитку статистики домашніх господарств для адекватного застосування людиноорієнтованого підходу в оцінці економічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського