РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814910<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bandurka O. I. 
Monitoring of forest conditions during fire danger = Моніторинг стану лісів у період пожежонебезпеки / O. I. Bandurka, O. A. Datsiuk, O. V. Svynchuk, V. G. Shvaiko // Зв'язок. - 2021. - № 6. - С. 41-50. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Сьогодні різноманітну інформацію про лісові екосистеми можна отримати за допомогою методів дистанційного зондування Землі. Використання космічних даних моніторингу лісів є економічно вигідним, оскільки дає змогу швидко дістати об'єктивну інформацію, необхідну лісівникам для розв'язання практичних задач. Супутникові дані забезпечують широке охоплення лісових угідь, високу точність результатів, а також високу частоту отриманих даних. Для дослідження було вибрано космічні знімки території Овруцького району Житомирської області України влітку 2020 р. Визначення породного складу проведено методами керованої класифікації, а саме класифікатором Байєса. Встановлено, що 70 % лісів є сосновими, у меншій кількості зустрічаються осикові, грабові, березові, вільхові та ясеневі породи дерев. За статистичними даними впродовж 2000 - 2020 рр. в Україні було пошкоджено і знищено лісовими пожежами 51,4 тис. га лісових насаджень. Тому об'єктивна і своєчасна інформація про наслідки пожеж необхідна для вирішення широкого переліку прикладних завдань лісового господарства. Важливим завданням у процесі оцінювання еколого-економічного збитку, нанесеного лісовому господарству внаслідок лісових пожеж, є визначення площі пошкоджених лісів. Розглянуто технології визначення території лісу, де відбулася пожежа, з використанням космічних знімків супутника Landsat 8. Для виявлення спалених пожежею територій та рівнів ураження застосовано нормалізований індекс згарища NBR до та після пожежі й індекс DNBR. Для прогнозування лісових пожеж розроблено математичну модель на основі теореми Байєса та створено тематичну карту з класами пожежної небезпеки поквартально. Для перевірки точності результатів сформованої прогнозної моделі здійснено суміщення тематичної карти з шаром визначених територій згарищ. Такий програмний продукт є досить гнучким та універсальним, він може бути легко адаптованим для застосування не тільки для визначення спалених лісових угідь, а й для інших територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського