РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гордієнко С. Б. 
Розвиток сучасної глобальної інформаційної інфраструктури на основі системи персонального супутникового зв'язку / С. Б. Гордієнко // Зв'язок. - 2022. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Інформаційна індустрія - це основна галузь сучасної економіки. Процеси інформатизації зумовлюють якісні зміни власне самого суспільства в бік набуття сталих ознак сучасного інформаційного суспільства, технологічною основою якого є глобальна інформаційна інфраструктура (ГІІ). ГІІ забезпечує можливість вільного доступу до інформаційних ресурсів кожному жителю планети та надає набір комунікаційних послуг, які забезпечують відкриту множинність застосувань, охоплює всі види інформації та надає можливість її отримання в будь-якому місці, у будь-який час, за прийнятною ціною і з прийнятною якістю. Створенню глобальної інформаційної інфраструктури сприяють побудова та ефективне функціонування наявних систем супутникового зв'язку. Супутниковий зв'язок, який є перспективною складовою сучасної інфраструктури кіберпростору, якісно змінює всю індустрію телекомунікацій та впливає на звичний устрій життя. Системи персонального супутникового зв'язку мають відчутні переваги порівняно із системами рухомого зв'язку. Нині прогнозується використання нових космічних апаратів із покращеними характеристиками, які надаватимуть практично весь спектр послуг супутникового зв'язку. Лідером у створенні та реалізації спектра обслуговування системами космічного зв'язку є американське приватне підприємство, яке працює в галузі будівництва космічного транспорту - Exploration technologies Corporation (SpaceX). Компанія також розробляє проєкт "Starlink" щодо побудови і запуску на певні орбіти сузір'я супутників зв'язку. Всього SpaceX має намір запустити близько 12 тис. Супутників, що робить компанію найбільшим супутниковим оператором у світі. Утворена в такий спосіб нова система зв'язку зможе надавати доступ до широкосмугового (високошвидкісного) інтернету у віддалених від комунікацій місцях. Щодо потенційних варіантів застосування Starlink, керівництво компанії "SpaceX" вказує на ризикований характер бізнесу широкосмугового супутникового зв'язку на низькій навколоземній орбіті і додає, що SpaceX планує використовувати свої супутники "Starlink" не тільки для забезпечення широкосмугового підімкнення до мережі "інтернет" у віддалених районах Землі, а й для зв'язку на інших планетах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського