РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенчук М. Р. 
Інтерполяція за методом нерегулярної тріангуляційної мережі у просторовому аналізі / М. Р. Семенчук // Зв'язок. - 2022. - № 2. - С. 62-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Просторовий аналіз надає можливість отримати додаткову інформацію з геопросторових даних проведенням операцій з їх обчислення. Зазвичай просторовий аналіз здійснюється на ГІС- платформах, які є програмним забезпеченням, наприклад arcGiS, QGiS тощо. Ці програмні продукти мають спеціалізовані інструменти просторового аналізу для статистики об'єктів або для геооброблення. Одним із таких інструментів є інтерполяція, що дає змогу створювати неперервну поверхню за вибірковими значеннями точок. Проте використання цього інструменту залежить від сфери застосування (наприклад, гідрологія, екологія тощо). кожен користувач ГІС-платформи сам визначає інструменти, що використовуються залежно від того, які проблеми йому потрібно розв'язати. Крім того, складність просторового аналізу постає і у виборі методу інтерполяції, оскільки кожен із них має свої особливості. Найпоширенішим методом є TIN, тобто метод нерегулярної тріангуляційної мережі, відповідно до якого будується поверхня методом тріангуляції набору точок або вершин, що є формою векторних цифрових геопросторових даних. Також цей метод містить критерії делоне, де коло, описане навколо кожного трикутника, не має всередині точок початкового набору даних. Розглянуто переваги та недоліки методу TIN, а також функції аналізу поверхонь на ГіС-платформах у межах функціоналу методу. Наведено рекомендації щодо вибору методу інтерполяції для просторового аналізу, оскільки деякі з них є більш точними та корисними, ніж інші, але обчислення потребує більше часу. На практиці вибір конкретного методу інтерполяції повинен залежати від вибіркових даних, типу поверхонь, які мають бути згенеровані, і рівня припущення помилок оцінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.122 + Д881

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського