РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Підоричева І. Ю. 
Науково-технологічне та інноваційне співробітництво між Україною та Європейським Союзом: перспективи і стратегічні напрями розвитку / І. Ю. Підоричева // Економіка України. - 2022. - № 2. - С. 50-74. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

В умовах нормальності 2,0, кардинальних технологічних трансформацій, що відбуваються у світовій економіці під впливом Четвертої промислової революції, пріоритетного значення набуває поглиблення міжнародного співробітництва, що сприятиме сталому розвитку країн. В основі стратегічного зовнішньополітичного курсу України лежить європейська інтеграція, яка передбачає розвиток відносин з Європейським Союзом та його державами-учасницями в багатьох сферах, які становлять спільний інтерес. Однією з таких сфер є науково-технологічна та інноваційна - ключова з точки зору забезпечення інноваційної конкурентоспроможності й технологічної безпеки країн у довгостроковій перспективі. Досліджено особливості інноваційної політики ЄС у контексті реалізації його нового стратегічного курсу щодо розбудови кліматично нейтральної, більш "зеленої", цифрової, справедливої та демократичної Європи. Визначено підходи, які закладено в основу сучасної інноваційної політики ЄС: підхід смарт-спеціалізації та підхід до інновацій, орієнтованих на місію. Особливу увагу приділено останньому, висвітлено суть місій та місієорієнтованої інноваційної політики, показано їх роль у досягненні Цілей сталого розвитку. Визначено стратегічні пріоритетні напрями науково-технологічного та інноваційного співробітництва між Україною та ЄС з урахуванням національних і глобальних викликів, потенціалу і здобутків вітчизняної науки, нових стратегічних цілей Європейського Союзу та особливостей загальноєвропейської інноваційної політики. Детально обгрунтовано доцільність і перспективи співробітництва сторін за чотирма з виокремлених напрямів, які передбачають розвиток співробітництва у таких сферах: по-перше, безпеки, оборонно-технічного й оборонно-промислового співробітництва; по-друге, охорони здоров'я та фармакології, біотехнологій та геноміки; по-третє, сільського господарства та харчової промисловості, зокрема органічного фермерства і точного рільництва; по-четверте, цифровізації та розвитку цифрових технологій. Узагальнено інституційні засади співробітництва України та ЄС у цих сферах і надано пропозиції щодо зміцнення науково-технологічного та інноваційно-промислового потенціалу України як передумови її ефективної інтеграції в Європейський дослідницький простір.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830 + У9(4)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського