РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ohrenych Yu. 
Peculiarities of financing the economic activity of Ukrainian enterprises in today's conditions = Особливості фінансування господарської діяльності підприємств України в умовах сьогодення / Yu. Ohrenych, N. Kairachka // Економіка і регіон. - 2022. - № 3. - С. 32-39. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Постійний моніторинг функціональної структури джерел фінансування підприємств під час воєнного стану має важливе значення в забезпеченні стабільності економічних процесів, які відбуваються в України на фоні інтеграційних процесів з ЄС. Розглянуто різновиди фінансування підприємств та визначено позитивні і негативні фактори впливу на їх діяльність. Досліджено стан та проведена кількісна оцінка на прикладі АТ ЛКФ "Світоч". Виявлено, що на сьогоднішній день існує невизначеність макроекономічної ситуації, яка має руйнівний характер впливу на формування економічних відносин України з Європейським Союзом. На підставі аналізу індексу ділових очікувань визначено, що актуальності набуває контроль за стабільністю українського бізнесу. Розглянуто форми джерел фінансування, що дозволило оцінити можливості залучення більшої кількості інвестицій у розвиток підприємств під час воєнного стану та поліпшення співробітництва з ЄС. Встановлено, що спостерігається економічна нестійкість держави в умовах війни, що впливає на показники фінансових активів підприємств, їх спроможність до самофінансування та самостійного залучення іноземного капіталу у власну справу. В умовах сьогодення держава відіграє важливу роль у формуванні джерел фінансування підприємств, адже створює різноманітні програми підтримки та виділяє гранти на розвиток стартапів. Відбудова українського бізнесу та сприяння урядом за допомогою різних способів впливу, зокрема інтеграція із ЄС, ведення підприємствами ефективної діяльності є однією із найголовніших передумов для подальшого розширення та технологічного розвитку бізнесу, що в подальшому дозволить підвищити економічну стійкість та мобільність економіки країни під час кризових явищ. Визначено заходи управління та покращення використання фінансових ресурсів суб'єктів господарювання, які сприятимуть підвищенню фінансової стійкості: моніторинг фінансової стійкості; дослідження негативного впливу факторів ринкового середовища; розробка заходів щодо зниження фінансових ризиків; застосування іноземної програми від Міністерства цифрової трансформації України; оформлення кредиту за державною програмою "Доступні кредити 5 - 7 - 9 %"; залучення іноземних інвестицій; використання програмного забезпечення; формування стратегії управління фінансовими ресурсами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.301 + У9(4УКР)301-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського