РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рохман Б. Б. 
Розробка концептуальних технічних рішень та способів їх реалізації при конструюванні пиловугільного парогенератора супернадкритичних параметрів пари 28 МПа/600 <$E bold symbol Р>С/600 <$E bold symbol Р>С для енергоблока 300 МВт. Ч. 1. Математичний опис робочого процесу, результати розрахунків та компоновка котла / Б. Б. Рохман, Н. І. Дунаєвська, В. Г. Вифатнюк // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 4. - С. 4-19. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Збільшення ефективності енергоблоків ТЕС досягається підвищенням тиску та температури пари, завдяки чому зростає їх ККД, зменшуються витрати на паливо, знижуються викиди CO2, NOx, SOx. На основі аналізу, проведеного для котлів, розрахованих на надкритичні параметри пари, робиться висновок про те, що зростання тиску та температури безпосередньо пов'язано з напруженнями, що виникають у металі пароперегрівача, а отже з необхідністю використання високотемпературних сплавів. Виходячи з цього, парогенератори можна умовно розділити на три групи: надкритичих параметрів (НКП), супернадкритичних (СНКП) та ультранадкритичних (УНКП). ККД енергоблоків СНКП на 3 - 4 % вище, ніж ККД блоків НКП, та ККД енергоблоків УНКП на 6 - 8 % вище, ніж ККД блоків НКП. Для виготовлення котлів УНКП потрібні сталі на основі нікелевих сплавів, які перебувають в основному на стадії розробки та випробувань, а для виробництва СНКП парогенераторів сталі виготовляються у промисловому масштабі, тому у теперешній час оптимальним варіантом є будівництво енергоблоків на СНКП. У першій частині роботи описано методику розрахунку, алгоритм та програму, за допомогою якої проводилися конструкторсько-перевірочні теплові розрахунки СНКП 28 МПа/600 <$E symbol Р>С/600 <$E symbol Р>С для енергоблоку 300 МВт на номінальному навантаженні. Розроблено дві конструкції вихрових пальників (равликово-лопаткову та лопатково-лопаткову) тепловою потужністю 34,471 МДж/c та продуктивністю (по вугіллю) 5902 кг/год. Розроблено оригінальні технічні рішення, що дають можливість підвищити надійність роботи вихідної ступені гострої пари та зменшити поверхню першого ступеня проміжного пароперегрівача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського