РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815032<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернявський М. В. 
Переведення котлів малої та середньої потужності зі щільним шаром на спалювання твердої паливної біомаси / М. В. Чернявський, Є. С. Мірошниченко, О. Ю. Провалов // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2021. - № 1. - С. 71-80. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано наявний парк та можливості заміни антрацитових й переведених на природний газ котлів малої та середньої потужності. Обгрунтовано, що реконструкція з переведенням на біомасу доцільна для котлів тепловою потужністю понад 5 МВт. Основна проблема при цьому - зменшення теплосприйняття топкових екранів та збільшення виносу тепла до конвективної шахти за рахунок збільшеної питомої витрати продуктів згоряння біомаси. На основі аналізу зміни характеру топкових процесів та перерозподілу теплообміну в котлі визначено критерії можливості переведення котлів із викопного палива на біомасу з максимальним використанням наявного обладнання. Найбільш прийнятним паливом для цього визнано гранули з агровідходів та відходів деревини. Розроблено та розрахунково обгрунтовано технічні рішення з реконструкції котла зі щільним шаром паропродуктивністю 20 т/год на антрациті (24 т/год на природному газі) з переведенням на спалювання гранул з біомаси та/або газового вугілля без зміни габаритів топки та без втрати теплової потужності за рахунок компенсації зниженого теплосприйняття топки збільшенням поверхні водяного економайзера з відповідним зменшенням повітропідігрівача. Технічні рішення апробовано при реконструкції 4 котлів "Бабкок-Вількокс" Хоростківського цукрового заводу. Спільне спалювання гранул біопалива з вугіллям реалізовано у діапазоні часток компонентів від 0 до 100 %. При спалюванні гранул недопал у золівиносі практично відсутній, відкладення золи на конвективних поверхнях самоочищаються за кілька годин роботи на газовому вугіллі. Розробка дала можливість вирішити проблему реновації старих котлів з розширенням їх паливної бази та покращенням екологічних показників за рахунок використання біомаси.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського