РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петровська Т. О. 
Переміщені блоки перекриття соляних діапірів Дніпровсько-Донецької западини як новий об'єкт пошуку значних за запасами покладів вуглеводнів / Т. О. Петровська, О. П. Петровський, О. М. Ціховська, А. Ю. Трачук // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 4. - С. 95-123. - Бібліогр.: 119 назв. - укp.

В умовах центральної привісьової частини Дніпровсько-Донецької западини, в околі одного з найбільших на цій території соляних штоків, уперше виділено нові геологічні утворення - переміщені блоки перекриття соляних діапірів. Це стало можливим завдяки проведенню сучасних площинних високоточних гравіметричних і магнітометричних досліджень та їх 3D інверсії в комплексі із результатами раніше виконаних сейсмічних робіт та наявних геофізичних досліджень у свердловинах. Суперпозиція гравітаційних лінеаментів з положенням пробурених у межах ділянки досліджень свердловин, які під утвореннями пермі та верхнього карбону розкрили породи середнього і нижнього карбону у крутопоставленому заляганні, надала змогу запропонувати модель формування переміщених блоків перекриття діапіру, що передбачає наявність галокінетичної активізації на початку пізнього карбону. Як аналоги галокінетичних деформацій, що зумовили утворення переміщених блоків, розглянуто рафти (rafts) та карапаси (carapaces) Мексиканської затоки. За густиною кам'яновугільних порід у зоні переміщених блоків їх нафтогазонасичення оцінюється як високо ймовірне. Як можливі резервуари прогнозних покладів вуглеводнів розглядаються як колектори переміщених блоків, так і прилеглі резервуари вміщуючого розрізу верхнього карбону, а також нижчезалягаюча товща середнього карбону. Оцінювання інших елементів нафтової системи (очікуваний тип і якість колектору, наявність покришок, наявність умов для нафтогазогенерації) грунтується на родовищах-аналогах з Дніпровсько-Донецької западини та Мексиканської затоки. Сумарні ресурси вуглеводнів Q50 (P50) переміщених блоків у межах досліджуваної території оцінено у більш як 150 млн т умовного палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського