РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранов В. А. 
Прогнозування зон тектонічних порушень у вугільних пластах / В. А. Баранов, П. С. Пащенко, С. В. Стефанко // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 5. - С. 123-133. - Бібліогр.: 131 назв. - укp.

Розглянуто проблему виділення поширених геологічних порушень у гірських породах. Мета дослідження - апробація методики виявлення тектонічних порушень і їх геометричних параметрів у вугільних пластах. Наведено результати аналізу накопиченої інформації, що стосуються вивчення мікроструктури вугілля - квазікристалів, яка є наслідком тектонічних напружень. Кількісні характеристики квазікристалів використовують для прогнозування динамічних і газодинамічних явищ у вугільних шахтах, порушених зонах і підзонах. Досліджено структуру вугілля у місці зафіксованого газодинамічного явища на одній з шахт Донбасу; вивчено зразки вугілля із застосуванням оптичної мікроскопії; наведено графічні результати об'ємного виділення плікативного порушення у викидонебезпечній зоні вугільного пласта і результати вимірів міцності вугілля; визначено зв'язок між властивостями міцності вугільного пласта і його мікроструктурними особливостями; встановлено геометричні параметри плікативного порушення і спрогнозовано розвиток порушення в даних умовах. Результати показують ефективність застосованої методики, що надає змогу підвищити безпеку ведення гірничих робіт у вугільних шахтах у разі прогнозування розвитку невидимих неозброєним оком геологічних порушень і запобігання газодинамічним явищам. Одержані дані є черговим свідченням належності динамічних, газодинамічних і термічних явищ до порушених зон та існуючої актуальності виділення їх за сучасними методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського