РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Wiktor J. 
Arctic fjord during warming: Planktonic point of view = Арктичний фіорд під час потепління: планктонна точка зору / J. Wiktor, M. Gluchowska, K. Blachowiak-Samolyk, K. Piwosz, S. Kwasniewski, K. Jankowska, K. Dmoch, J. M. Weslawski // Укр. антаркт. журн. - 2022. - 20, № 1. - С. 67-84. - Бібліогр.: 81 назв. - англ.

Клімат впливає на водні екосистеми в усьому світі, але найбільший вплив спостерігається в полярних регіонах. Дане дослідження спрямовано на перевірку гіпотези про те, що зміни в біорізноманітті пов'язані зі змінами, яких за різних температурних умов зазнає планктонна біота, при чому її великі за розміром види домінують у холодних водах, а менші - у теплих. Улітку 2005 р. у фіорді Хорнсунд (західний Шпіцберген) було обстежено дві ділянки з контрастною гідрологією. Перша ділянка розташована поблизу входу в фіорд, вона зазнала сильного впливу атлантичних вод (WARM). Друга ділянка розташована глибоко всередині фіорду, де вода більш прісна й холодніша через стік талих льодовикових вод (COLD). Виміряно температуру, солоність і фотосинтетично активну радіацію, проаналізовано концентрацію поживних речовин та хлорофілу а. Зібрано та перераховано планктонну біоту, що включає різні фракції зоопланктону, фітопланктону та бактерій. Серед виміряних абіотичних параметрів різниця температур була найбільш вираженою. Зокрема, ділянка COLD характеризувалася нижчою температурою та більшою каламутністю через вплив талої води. Виявлено значні відмінності у складі та кількісних співвідношеннях планктонної біоти, при чому найбільш різкі зміни були в кількості мікропланктонних таксонів та їх біомаси. Загальна біомаса планктону на ділянці WARM (91 мгС-м<^>-3) була вищою, ніж на ділянці COLD (71 мгС-м<^>-3), як і первинні показники. Мікропланктонне різноманіття на ділянці WARM було рясне і містило вдвічі більше таксонів, ніж на ділянці COLD. Найпростіші організми (протисти) становили більше половини планктонної біомаси на ділянці WARM (53,2 %), в той час як їх частка на ділянці COLD була дещо вищою (63,6 %). Серед найпростіших домінувала фракція нанопланктону, а основною складовою біомаси зоопланктону були копеподи. Відмінності у складі планктонних спільнот, виявлені між двома ділянками, могли виникнути через різний вплив стоку талих вод, що усуває більші, виключно автотрофні організми та зменшує первинне продукування.



Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського