РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захарчук В. А. 
Екологічні особливості відновлення лісових екосистем на радіоактивно забруднених землях Житомирського Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. А. Захарчук; Національна академія аграрних наук України, Інститут агроекології і природокористування. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Здійснено оцінку природного поновлення сосни звичайної на виведених із сільськогосподарського призначення землях Житомирського Полісся, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Встановлено, що головними екологічними чинниками, які впливають на природне поновлення деревної рослинності на перелогах є: грунтові умови, рівень зволоження території, видовий склад і щільність надґрунтового рослинного покриву. Природне поновлення сосни звичайної на сільськогосподарських землях неоднорідне за віком і розташуванням на території. Зазначено, що максимальна кількість самосіву на одиниці площі формується на відстані 0 - 50 м від насадження репродуктивного віку. Зі збільшенням відстані від джерела насіння кількість дерев на одиниці площі поступово зменшується. На відстані 50 - 100 і 100 - 150 м від насадження кількість самосіву на одиницю площі була відповідно в 1,1 і в 1,2 раза меншою. Доведено, що успішне поновлення сосни звичайної можливе за умов наявності біля перелогу з боку домінуючих вітрів насадження репродуктивного віку і задовільного зволоження грунту у вегетаційний період упродовж 2 - 3 років після накопичення насіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.7(4УКР) + П015.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського