РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815152<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костащук І. І. 
Формування релігійного простору та його вплив на суспільні процеси : автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.02 / І. І. Костащук; Національна академія наук України, Інститут географії. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Досліджено географічні особливості формування релігійного простору (далі – РП), його територіальної, управлінської та функціональної структури, впливу на перебіг суспільних процесів із використанням різних наукових підходів та методів, геоінформаційних систем. Проведено апробацію таких досліджень на двох рівнях: загальнодержавному із аналізом інформаційних даних на рівні адміністративно-територіальних районів та міст обласного значення, регіональному, де проведено аналіз на рівні поселень. Проаналізовано різні наукові погляди трактування поняття "релігійний простір" та виокремлено його суспільно-географічну сутність, а також запропоновано його територіальну та галузеву (внутрішню, конфесійну) структуру. Також з'ясовано місце РП в географічному просторі, його співвідношення із геопростором (фізичним), соціальним та економічним просторами. Розмежовано поняття "сакральний простір", "РП" та "конфесійний простір". Обґрунтовано об'єкт, предмет, мету та завдання географії релігії, як суспільно-географічної науки. Виділено три етапи формування "Географії релігії", а також запропоновано її структуру та місце в системі географічних наук. Удосконалено методику суспільно-географічного дослідження РП з використанням сучасних та традиційних методів наукового пізнання. Запропоновано нові математичні способи обрахунку показників релігійної активності та мозаїчності, що дозволило виявити різні типи регіонів України за ступенем релігійної активності та дослідити вплив РП на суспільні процеси. Вперше запропоновано дослідження РП на рівні поселень (на прикладі 8 областей України, а саме Закарпатської, Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Рівненської та Хмельницької).


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)-36

Шифр НБУВ: РА441102 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського