РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорней С. В. 
Осудність як ознака суб'єкта злочину : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. В. Чорней; Академія адвокатури України. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено проблемні аспекти розуміння осудності як ознаки суб’єкта злочину, її кримінально-правового визначення та законодавчого закріплення. Зазначено, що, незважаючи на значну увагу до теми осудності з боку вчених, вона залишається недостатньо розробленою і тому дискусійною, що породжує не лише теоретичні, але й практичні проблеми. Незважаючи на значну кількість наукових розвідок і відповідних публікацій стосовно явища осудності, подальшого доктринального аналізу потребують: кримінально-правова природа та зміст осудності як ознаки суб’єкта злочину через оновлене розуміння самого цього суб’єкта та уточнення ознак осудності; відмежування повної осудності від обмеженої та неосудності; визначення видів повної та обмеженої осудності; удосконалення законодавчого закріплення осудності, обмеженої осудності та неосудності; подальша диференціація засобів кримінально-правового реагування на вчинення кримінальних правопорушень у стані обмеженої осудності тощо. Вищенаведене зумовлює доцільність продовження дослідження проблеми осудності як ознаки суб’єкта злочину, що сприятиме удосконаленню кримінального законодавства України та практики його застосування. З’ясовано кримінально-правову природу, сутність, зміст, і види осудності та її кримінально-правове значення, а також сформульовано на цій основі обгрунтовані пропозиції з удосконалення чинного законодавства і відповідної правозастосовної практики. Обґрунтовано, що осудність визнається передумовою не лише вини, але й факультативних ознак суб’єктивної сторони складу злочину, тому при її визначенні слід з’ясовувати наявність ще однієї відносно самостійної ознаки осудності, а саме - здатності особи до мотивування своїх вчинків, постановки мети їх здійснення та прояву відповідних емоцій і контролю над ними. Обґрунтовано позицію щодо складності кримінально-правової природи осудності: з одного боку вона є елементом структури суб’єкта злочину (інституціональний аспект осудності), а з іншого - передумовою суб’єктивної сторони кримінального правопорушення (функціональний аспект осудності). Розвинуто та удосконалено теоретичні положення щодо відмежування обмеженої осудності від повної в частині змісту їх медико-соціальної, психологічної та юридичної ознак. На основі цього розроблено рекомендацію щодо подальшої диференціації засобів кримінально-правового реагування на кримінальні правопорушення, вчинені у стані обмеженої осудності, а саме - поряд з кримінальною відповідальністю таких осіб запровадити й інший засіб кримінально-правового реагування на вчинення ними кримінального правопорушення, а видом такого засобу визначити здійснення примусової психологічної корекції поведінки. Запропоновано удосконалену структуру розділу IV Загальної частини Кримінального кодексу України, а також оновлені визначення понять «осудність», «обмежена осудність» та «неосудність».


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського